Nová Audrey?

| október 17, 2020

Legendárna kostymérka Patricia Field je mozgom nezabudnuteľných outfitov zo seriálu Sex v meste či filmu Diabol nosí Pradu. Nedávno sa opäť dostala k slovu a svoj dokonalý zmysel pre módu prepožičiala mladej ambicióznej Emily Cooper – hlavnej hviezde najnovšieho seriálu s názvom “Emily in Paris”. 


Po zozname úspechov niet divu, že opätovná spolupráca s režisérom seriálu Sex v meste –Darrenom Starom, zožala samú chválu. Seriálová senzácia „Emily in Paris“ sa na streamovacej platforme Netflix objavila len pred pár dňami, no prvé miesto v rebríčku sledovanosti si získala ihneď – a nie len tak náhodou. 

Celý príbeh sa točí okolo odvážnej (a trochu naivnej) Američanky v podaní Lily Collins, ktorá sa snaží zmenežovať svoj nový pracovný (a ľúbostný) život v čarovnom Paríži. A že je jej šatník rovnako dychberúci ako šatník ikonickej Carrie Bradshaw? O tom netreba pochybovať. Počas celej série sa Emily ocitá v rafinovaných kombináciách kúskov od Christiana Louboutina cez Redone až po Chanel, ktoré sú jednoducho „très fabuleux“.

„Emily som si predstavila ako mladú, ambicióznu ženu, ktorá sa snaží adaptovať na francúzsky vkus, no zároveň vyjadruje svoju americkú identitu,“ povedala 78-ročná Field.

Za týmto účelom Emily často dopĺňa svoj každodenný look baretkami, ba dokonca prvý deň v práci vo francúzskej luxusnej marketingovej spoločnosti Savoir sa ukázala v tope s potlačou Eiffelovej veže od dizajnérskej značky Alice + Olivia – čo podľa slávnej kostymérky vyjadruje na jednej strane jej naivitu, no na tej druhej vzrušenie pre túto pracovnú príležitosť.

Počas celej série sa Emily ocitá odetá do parížskeho chic štýlu s dotykom americkej elegancie, no úspešná kostymérka priznala, že niektoré outfity boli inšpirované legendárnou módnou ikonou – Audrey Hepburn.

“Keď sa pozriem na Lily Collins, vidím mladú Audrey Hepburn a chcela som jej týmto outfitom vyjadriť poctu.” Legendárne čierne šaty v štýle 90. rokov od Christiana Siriana doplnené o detailne zdobené lodičky od Christiana Louboutina a podčiarknuté vintage trblietavou kabelkou od značky Rosantica rozhodne dokázali kúsok Audrey odhaliť aj v Emily.

 

Foto: fashionista.com

 

Tags:

Category: HOMEPAGE, VYCHYTÁVKY

Comments are closed.