Trvalá je späť!

| február 10, 2021

Fanúšičky retro vlasových trendov, držte sa! Najväčší hit 90. rokov sa vracia späť do kurzu. 


Popravde, tento trend nikdy úplne nezmizol z požiadaviek vlasových salónov. Zo všetkých vlasových trendov posledných niekoľkých desaťročí je trvalá jedným z najspornejších. Na vrchole popularity v 80. rokoch bola trvalá doslova všade, od Jennifer Grey v Dirty Dancing až po Meg Ryan v populárnej romantickej komédii When Harry Met Sally. Ženy (aj muži) sa vtedy húfne hrnuli do salónu, aby si  na vlastnej koži vyskúšali aké je to mať vlastné kudrlinky a dokonalý objem vlasov ako šelma.

Rovnako ako pri mnohých vlasových trendoch, aj tento trend vypadol z nemilosti a neostal v zabudnutí deväťdesiatych rokoch. Zúfalo hľadal spôsoby, ako oživiť neskrotnú hrivu bez toho, aby vlasy poškodil. Napokon sa to podarilo v tejto vynovenej verzii, kde sa používajú šetrnejšie chemikálie, ktoré vlasovu štruktúru neničia, práve naopak.

Účes sa dokonca dostal na predvádzacie mólo pre sezónu jar/leto 2020 na prehliadke Julien McDonald. Ak aj vy stále váhate ako dodať vlasom staro-nový moderný nádych, za vyskúšanie trvalej rozhodne nič nedáte. Ak hľadáte jemnejší a modernejší look, ktorý vašim vlasom dodá objem a textúru, trvalá je rozhodne voľba správnym (a zároveň trendovým) smerom.

 

Foto: marieclaire.com, www.instagram.com

Tags:

Category: HAIR & MAKEUP, HOMEPAGE

Comments are closed.