Pulzné oxymetre prezidentke darovalo aj PLANEO Elektro

| 23 marca, 2021

Prezidentka Zuzana Čapuvá sa po stretnutí s lekármi a podnikateľmi, krí ju informovali okrem iného aj o nedostatku pulzných oxymetrov, obrátila na internevých predajcov zdravotníckych pomôcok a elektroniky. Medzi oslovenými bola aj najrozšírenejšia sieť elektropredajní PLANEO Elektro. „Keď nás kancelária prezidentky oslovila s prosbou o oxymetre, s pomocou sme vôbec neváhali. V krátkom čase sa nám podarilo podporiť iniciatívu pani prezidentky a miestnym samosprávam venujeme 100 oxymetrov značky Beurer,“ hovorí Peter Benický, CEO PLANEO Elektro.

Zástupca spoločnosti PLANEO Elektro Peter Benický (druhý sprava) na stretnutí s prezidentkou pri príležisti odovzdania oxymetrov. Zdroj: TASR

PLANEO Elektro prisľúbilo dodanie pulzných oxymetrovv najbližších dňoch všeobecným lekárom najmä v oblastiach Trenčianskeho, Žilinského, Banskobystrického, Košického a Prešovského kraja. „Zamerali sme sa najmä na regióny s najvyšším podielom ľudí v slabej sociálnej situácii, krí si jednoducho takú pomôcku nemajú za čo kúpiť ani od koho požičať. Oxymetre budú v najbližších dňoch a týždňoch doručené vyšším územným celkom a tie následne zabezpečia ich distribúciu lekárom,“ uviedla Zuzana Čapuvá.

Oxymeter slúži na meranie okysličenia krvi a tepu a je určený pre ľudí s ochorením srdca, dýchacími problémami, kardiovaskulárnymi problémami, astmatikov, pre šporvcov ale aj zdravé osoby, krí chcú monirovať životné funkcie. Dôležitý je aj pre osoby, kré majú koronavírus a  aj bezpríznakový, či len s malými príznakmi. Používanie oxymetra tak chorým pomáha včas odhaliť nebezpečnú situáciu a zároveň odľahčuje zdravotníkov od prípadov, keď ich pomoc ešte nie je nutná. Oxymetre ponúka aj PLANEO Elektro.

Tags:

Category: HOMEPAGE, OSOBNOSTI, TRENDY & SHOPPING