Jarná kolekcia od Borisa Hanečku je tu

| máj 5, 2021

Jeden z najznámejších módnych návrhárov v našich končinách si pre milovníčky módy tento rok pripravil zbierku módnych kúskov v novej kolekcii Aurora Floralis na jar/ leto 2021. Najnovšia kolekcia oslavuje dokonalú krásu ženy, ktorá podľa dizajnéra spočíva v jej pôvabných proporciách.

„Keď niečo zomiera, zároveň sa rodí aj niečo nové. Je to transformácia, vzkriesenie, obnova – ako kvetinová cibuľka, ktorá vyklíči a stane sa novou rastlinou,” hovorí dizajnér.

Príznačný názov Aurora Floralis evokuje jemnosť a sviežosť ženy v rozkvete. Každoročne na jar nerozkvitajú len kvety, ale aj ženy. Príjemné a vzdušné textúry, farby jarných kvetov a pestré kombinácie – to všetko sú elementy, ktoré v najnovšej kolekcii z dielne úspešného slovenského návrhára nájdeme.

“Podstatou samotnej kolekcie bolo sadenie do zeme, kedy tmavšie obdobie strieda nadšené očakávanie – čo nádherné z toho môže vzniknúť? Pôvabné proporcie, ušľachtilé krivky, objavovanie radosti…”

S touto myšlienkou sa šikovný dizajnér pohrával pri navrhovaní kúskov, ktoré sú nielen esteticky a vizuálne príjemné, ale taktiež v sebe nesú príbeh. Výnimočné poňatie všetkých farieb okrem čiernej, prenikavé kombinovanie textúr a vzorov viedli k zrodu dokonale elegantnej kolekcie, ktorá zahŕňa príležitostné i neformálne outfity.

“Uprednostnil som pocitovo farebnosť a plošné kompozície, nie kvetinové vzory, aj keď inšpiráciou je flóra, herbár a štruktúra predovšetkým okrasnej flóry. Mikro verzus makro sveta botaniky, detaily architektúry a forma tvarov. Pominuteľnosť, krása, krehkosť…tak svetsky nadpozemské,“  dodáva na záver Hanečka.

 

Pre viac inšpirácie z kolekcie Aurora Floralis navštívte našu fotogalériu.

Foto: PR – Boris Hanečka

Tags:

Category: HOMEPAGE, VYCHYTÁVKY

Comments are closed.