Gucci v Hollywoode

| november 8, 2021

V najnovšej kolekcii na jar/leto 2022 sa taliansky dom Gucci rozhodol na kúskoch oblečenia stelesniť filmovú mágiu starého Hollywoodu.

Uprostred doby, kedy filmová scéna očakáva nového filmu o vzniku módneho domu pod názvom „House of Gucci“, ktorý má výjsť neskôr tento mesiac, sa rozhodol skutočný dizajnér značky, Alessandro Michele, priniesť do Hollywoodu vlastnú verziu filmovej módy vo svojej najnovšej kolekcii „Gucci Love Parade“, ktorá sa niesla vo filmovom duchu.

Móla prehliadky zaplavili klasické materiály, čipky a siluety v štýle “old-Hollywood“, vďaka čomu mali hostia pocit akoby sa nachádzali vo filmovom štúdiu a boli svedkami natáčania ikonického fashion filmu. Mólo tvoril hviezdný Chodník Slávy a celá atmosféra nočného Los Angeles pridávala atmosfére prehliadky kúsok reálnosti a autentickosti. Modelky sa po mólach vznášali v klasických róbach akoby práve utiekli z Gatsbyho párty oblečené v saténových kostýmoch, kožušinových kabátoch s korunkami a vlasovými ozdobami, ktoré dokonale stelesňovali filmovú mágiu ikonických dvadsiatych rokov minulého storočia.

Počas tlačovej konferencie, ktorá sa konala po prehliadke Michele vysvetlil, že do L.A. začal prichádzať pred siedmimi rokmi a stalo sa to „veľmi dôležitým zdrojom inšpirácie“. Prezradil aj svoju tajnú túžbu režírovať filmy, a dokonca naznačil, že by chcel jedného dňa pokračovať po stopách svojho predchodcu Gucciho Toma Forda a odísť do L.A. nakrúcať filmy. Bez ohľadu na to je jasné, že jeho milostný vzťah s mestom nekončí a my sa môžeme tešiť na jeho ďalšie návštevy a prekvapenia. Pre viac fotografií zo zákulisia prehliadky neprehliadnite našu fotogalériu.

Foto: fashionista.com

 

Tags:

Category: HOMEPAGE, TRENDY & SHOPPING

Comments are closed.