Dôchodkyňa Gisele

| apríl 19, 2015 | 0 Comments

Špekulovalo sa o tom už nejaký čas, a nakoniec sa ukázalo, že to neboli len plané reči neprajníkov. Gisele Bündchen, ktorá sa za takmer dve desaťročia v modelingovom biznise stala ikonou, už na móle neuvidíme. 34-ročná supermodelka minulú stredu ohlásila svoj oficiálny odchod do zaslúženého dôchodku.

Učinila tak na domovskej pôde v rámci aktuálneho ročníka Sao Paulo Fashion Week. Prehliadka brazílskej značky Colcci, na ktorej sa objavila v stredu večer na móle, tak mala byť jej poslednou. Len pár hodín predtým túto informáciu modelka potvrdila na svojom Instagrame, kde publikovala sentimentálny „rozlúčkový“ post.

Gisele Bündchen počas svojej poslednej prehliadky na móle.

A rozlúčka to bola naozaj hodná veľkosti jej mena, no zároveň uvoľnená a neformálna: v rámci prehliadkového défilé vyšla Gisele na mólo v sprievode ďalších kolegýň, pričom všetky mali oblečené biele tričká a topy s jej podobizňou.

Brazílska modelingová stálica bola od roku 2007 pravidelne na čele rebríčka najlepšie zarábajúcich supermodeliek sveta, a to s obrovským náskokom pred ohrozujúcimi konkurentkami. Do modelingu vstúpila naplno v roku 1996, ako 16-ročná a hneď o rok sa jej podarilo presadiť sa do rekordného počtu prehliadok – až 42. Raketovému štartu jej kariéry významným dielom dopomohol Alexander McQueen, keď ju v roku 1998 poslal na mokré mólo v extrémne vysokých opätkoch v tvare veží. Vo veľkom sa venuje filantropii, má za sebou aj menšie roly v niekoľkých hollywoodskych filmoch – okrem iného aj klasiky z módneho prostredia, Diabol nosí Pradu z roku 2006, kde si zahrala po boku Meryl StreepAnne Hathaway.

Možno však očakávať, že odchod do dôchodku je v prípade najlepšie zarábajúcej modelky sveta len symbolický. Vo veku 34 rokov je v tejto branži vcelku logické, že na móle dá prednosť mladším a bude ťažiť už iba z obrovskej ekonomickej sily svojho mena. Taktiež sa podľa vlastných slov nehodlá vzdať účasti vo veľkých módnych kampaniach, ktoré sú nezanedbateľným zdrojom jej obrovských príjmov. A nakoniec – jej skalní nemusia zúfať. Je viac ako pravdepodobné, že sporadicky sa pri nejakej špeciálnej príležitosti na móle predsa len objaví. Koniec koncov, naznačila to aj zadnou stranou topu, ktorý mala oblečený aj na svojej oficiálne poslednej prehliadke: The best is yet to come…

 

Foto: fashionista.com, Instagram

Tags:

Category: HOMEPAGE, OSOBNOSTI

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.