Kód jari: #FRESHLIPS

| apríl 22, 2015 | 0 Comments

Farebné osvieženie, zaobalené do skrášľovacieho kabátu, konečne doráža do svojej finálnej destinácie. Tou sú, prirodzene, obchody s beauty náčiním a následne tváre žien v reálnom nosení. Čo o sebe prezrádza najnovší veľký hit, ktorý zasiahol líčiace návyky príslušníčok nežného pohlavia?

Natalia Vodianova pre Vogue, fotil Steven Meisel

Natalia Vodianova pre Vogue, fotil Steven Meisel

Neónová a pastelová paleta nie je počas jarnej a letnej sezóny v móde žiadnou výnimkou, práve naopak: dalo by sa povedať, že už si ani nezaslúži trendové označenie, nakoľko ju na mólach a v obchodoch vídame pravidelne. V časovom kontexte ide o pochopiteľný jav; avšak podobne bohatú farebnú nádielku, premietnutú do líčenia, nadiktovali mejkap artisti až teraz.

Pravda, nie po prvýkrát, ale teraz o inom. Hitom najbližších týždňov budú výrazné farebné pery v jasných tónoch, ktoré nedosiahnete ničím iným, než príslušnou paletou rúžov. A netreba sa vôbec držať pri zemi: v závislosti od farebného zladenia celku možno s výberom oscilovať medzi oranžovou, zelenou, dokonca i žltou či modrou.

Zdvihlo sa vám teraz obočie o necelý centimeter? Iste, farebná extravagancia na perách nie je záležitosť na každý deň. Dať si ale povinný oddych od zaužívaného stereotypu ale je z času na čas  povinnosťou, a zvlášť beauty sezóna jar/leto 2015 na to dáva príležitostí až neúrekom. Čo takto v šatníku oprášiť starý dobrý color-blocking (nevideli sme ho ár sezón), a pozitívne nabitý outfit doplniť farebnými (či už ladiacimi, alebo kontrastnými) perami?

Farebnej palete rúžov sa túto sezónu nevyhnete.

Farebnej palete rúžov sa túto sezónu nevyhnete.

Avšak pozor: tento trend nie je len pre crazy povahy. Na svoje si prídu aj tie dámy, ktorým je prirodzenejšie držanie sa pri zemi. Existujú totiž dve farby, ktoré hrajú v rúžoch tieto mesiace absolútny prím, a platnosť tohto výroku si môžete overiť pri bližšom pohľade na nejednu jarnú prehliadku: Altuzarra, Christian Dior, Dolce & Gabbana či Moschino. Decentnejšie pastelky zvolili práve títo tvorcovia, a dokonca sa vo väčšine zhodli aj na dvojkombinácii odtieňov: purpurovo-fialová a jasná Barbie ružová. Vaše jarné (ale i letné) pery budú patriť práve im!

Beauty zo zákulisia: vľavo Altuzarra, vpravo Christian Dior

Beauty zo zákulisia: vľavo Altuzarra, vpravo Christian Dior

Vľavo Dolce & Gabbana, vpravo Aquilano Rimondi

Vľavo Dolce & Gabbana, vpravo Aquilano Rimondi

Moschino

Moschino

 

Foto: style.com, maybelline.com

Tags: , , , ,

Category: HAIR & MAKEUP, HOMEPAGE

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.