Módne spojenie desaťročia?

| január 14, 2017

V zákulisí módneho sveta sa v posledných dňoch nehovorí o ničom inom, ako o očakávanej spolupráci dvoch značkových gigantov, zahalenej rúškom tajomstva. Hoci zatiaľ nie je nič isté, už teraz je jasné, že ak sa klebety premenia na realitu, pôjde o jednu z najočakávanejších a najhorúcejších dizajnérskych spojení v horizonte niekoľkých rokov. A fashionistky z celého sveta sa svorne modlia, aby to bola pravda…

O spojení dvoch módnych kultov sa hovorí čoraz hlasnejšie. Bude kolaborácia snov realitou?

O spojení dvoch módnych kultov sa hovorí čoraz hlasnejšie. Bude kolaborácia snov realitou?

Značka Supreme je newyorský výrobca streetwearovej módy, pôvodne špecializujúci sa na skejtové doplnky, ktorý sa obzvlášť v posledných rokoch stal takpovediac kultom (nielen) medzi mladšou generáciou. No a Louis Vuitton netreba predstavovať už vôbec – kúsok od jedného z najväčších globálnych hráčov na poli trendového luxusu je must-have v šatníku každej pravovernej fashionistky.

Práve o týchto dvoch značkách koluje v zákulisí high fashion klebety: ich kolaborácia, ktorá má vyústiť do limitovanej spoločnej kolekcie, má byť údajne na spadnutie. Špekulácie sa začali šíriť po tom, čo Kim Jones, umelecký riaditeľ pánskej módy v dome Louis Vuitton, publikoval na Instagrame fotografiu – samolepku smajlíkového loga Supreme na legendárnom koženom monograme LV, čo samo o sebe naznačuje dosť o možnej plánovanej spolupráci. Keďže o pár minút fotku zmazal, podozrenie fanúšikov vyletelo, prirodzene, až niekam k oblohe.

Fotografia Kima Jonesa, ktorá spôsobila medzi fanúšikmi oboch brandov veľký rozruch.

Fotografia Kima Jonesa, ktorá spôsobila medzi fanúšikmi oboch brandov veľký rozruch.

Olej do ohňa pridal aj záber bieleho trička, ktoré má na sebe 3D logá monogramu aj značky Supreme. Fotka, zachytená neznámou modelkou údajne na jednom z kastingov pre Louis Vuitton, koluje už pár dní po fanúšikovských kontách oboch dizajnových výrobcov.

Prítomnosť oboch legendárnych emblémov na jednom produkte už stihla poblázniť takmer celý módny svet – odborníci z renomovaných časopisov už vášnivo diskutujú o možnej spolupráci LV a Supreme, ktorá – ak sú uniknuté zábery reálne – môže byť už za dverami. Ak by sa tak naozaj stalo, dvojica si nemohla vybrať lepší čas.

Supreme totiž s prehľadom valcuje trh so streetstylovými vychytávkami a Louis Vuitton, na ktorého kreatívnom čele stojí takisto veľký fanúšik streetwearu, Nicolas Ghesquière, čoraz odvážnejšie pokukuje aj po tejto odnoži trhu. Ghesquière sa, koniec koncov, už nejaký čas netají svojimi plánmi, premeniť výrobcu, vo svete vnímaného ako producenta luxusných kožených výrobkov a drahého oblečenia, na komplexnú luxusnú lifestylovú značku, a na to potrebuje osloviť aj mladšiu časť solventnej klientely, pre ktorú znamenajú pouličné trendy omnoho viac, ako tie z móla. 

Dizajnová kolaborácia by z pohľadu tohto plánu bola zoslaním z neba – nehovoriac o tom, že fanúšikovia oboch značiek by ju veľmi pravdepodobne do niekoľkých minút rozobrali na márne kúsky. Inými slovami: pozeráte sa na možné módne spojenie desaťročia, ktoré ešte ani jedna z kompetentných strán nepotvrdila, ale ani nevyvrátila. Všetko ukáže najbližší čas – zbožné želania fashionistiek a fashionistov však hovoria jednohlasné áno.

Foto: Instagram, harpersbazaar.com

Tags:

Category: HOMEPAGE, VYCHYTÁVKY

Comments are closed.