Diéta od babičky

| marec 30, 2017

Existuje rastlina, ktorú v žiadnych rebríčkoch renomovaných superpotravín podľa najnovších trendov zdravého stravovania nenájdete – a predsa má z hľadiska chudnutia jedny z najzávideniahodnejších účinkov. A keďže jar je časom, kedy patria názvy rôznych diét na získanie postavy do plaviek k najskloňovanejším výrazom v ženskom svete, neexistuje lepší čas, ako si predstaviť jej alternatívnu verziu, ktorú poznali už naše staré mamy. 

Bylinná korenina ako tajomstvo rýchleho spaľovania tukov? Recept starých mám sa opatí vyskúšať.

Tajomstvo osieho pásu a rýchleho spaľovania tukov (predovšetkým tých na bruchu, ktoré trápia podľa posledných výskumov viac ako polovicu žien) sa totiž skrýva v obyčajnom chrene. Táto na západe stále pomerne málo známa liečivá bylina s koreňom, ktorý sa používa v kulinárstve ako korenistné dochucovadlo, má totiž takmer zázračné účinky, pokiaľ ide o urýchlenie účinných metabolických procesov. 

Okrem toho, že neobsahuje žiadny tuk, len absolútne minimum kalórií, dvakrát viac vitamínu C ako citrón a užitočné omega mastné kyseliny, je bohatý na vlákninu a proteíny a dlho dokáže simulovať pocit sýtosti

Vyššie spomínané vlastnosti z neho robia jednu z najužitočnejších potravín, pokiaľ ide o zhadzovanie nadbytočných kilogramov. A to najlepšie: zo skúseností žien, ktoré ho skúsili ako doplnok diétnej stravy, obzvlášť účinne pôsobí na tukové “pneumatiky” na bruchu.

Hotovú zmes uchovávajte v chladničke a pravidelne užívajte.

Nie sú pritom potrebné žiadne komplikované postupy, postačí vám jednoduchý recept, ktorý poznali už naše babičky. Postup je nasledovný: 125 gramov čerstvého chrenu najemno nastrúhajte alebo rozmixujte. Pridajte tri rozmixované citróny, aj s dužinou a kôrou. Posledným krokom je dochutenie troma polievkovými lyžicami domáceho kvetinového medu. Pripravenú zmes uchovávajte v sklenej nádobe a v chladničke. Užívajte aspoň tri týždne 1 polievkovú lyžicu denne, najlepšie počas jedla. 

Avšak pozor, s množstvom chrenu to netreba preháňať – pri nadmernej konzumácii môže pôsobiť dráždivo na sliznicu. Pri správnom užívaní na seba však pozitívne výsledky na váhe i na tele na seba nenechajú dlho čakať…

Foto: thespruce.com, backtoorganic.com

Tags:

Category: HOMEPAGE, ZDRAVIE a FIT

Comments are closed.