Šaty à la maliarske plátno

| marec 31, 2017

Klasické (ale i moderné) umenie nie je v návrhárskych témach žiadnou novinkou: už niekoľko sezón strieda úlohy trendu so sporadickými výskytmi na mólach high-fashion značiek. Nasledovný projekt vám ho ale ukáže v trochu inom svetle.

Šaty, umenie a fotografia sa spojili do jedného unikátneho celku.

Marina Danilova je ruská fotografka, ktorá sa už niekoľko rokov špecializuje na módne a svadobné editoriály. Tvorí v Moskve a na konte má spolupráce s väčšinou tamojších vplyvných módnych magazínov.

Svetlana Lyalina je módna návrhárka, takisto pochádzajúca z hlavného mesta Ruska. Pozornosť si v rámci svojej vlasti získala predovšetkým luxusnými svadobnými šatami, ktoré vo svojom salóne vytvára najmä pre solventnú miestnu klientelu.

Nikas Safronov patrí k najznámejším súčasným výtvarníkom v Rusku. Tento maliar, si získal širokú pozornosť laickej i odbornej verejnosti sériami psychologických portrétov a neskôr vyvinul vlastný štýl, známy ako Dream Vision. Využíva prvky klasickej maľby, koláže, surrealizmu i recesie. Práve jeho dielo bolo impulzom k vytvoreniu unikátneho projektu, ktorý vzdáva hold nielen jeho výnimočnej tvorbe, ale celému umeleckému smeru v modernom módnom význame.

Návrhárka a fotografka totiž spojili sily, a vytvorili unikátny počin. Nesie názov Paint Me Over a ide o spojenie troch vyššie spomínaných elementov v nevídanej podobe: Danilova poskytla objektív a svoje fotografické majstrovstvo, návrhárka Lyalina prispela originálnou kolekciou šiat a v priestoroch historického moskovského domu samotného Safronova sa fotilo. Výsledok? Fotoséria, ktorú rozhodne neuvidíte každý deň.

Spájajú totiž umenie, módu a fotografiu – modelka má oblečené šaty ruskej návrhárky s maľbami jedného z najslávnejších ruských výtvarníkov dneška a zaslúžilého akademického maliara. Romanticko-klasicistické pozadie ako historická knižnica, sochy a klasické obrazy zase dotvárajú rýdzo umelecký dojem – a okrem iného sa snaží poukázať na fakt, že ženy by sa nemali báť extravagancie. Schválne – obliekli by ste si takéto šaty napríklad na ples, či inú večernú príležitosť? 

Foto: mdanilova.com

Tags:

Category: DIZAJN, HOMEPAGE

Comments are closed.