Dolce & Gabbana opäť provokujú

| apríl 30, 2017

Pre návrhárske duo Domenico Dolce a Stefano Gabbana nie je kontroverzia žiadnym novým pojmom. Oba dizajnérske hlavy a zároveň majitelia módneho domu Dolce & Gabbana pravidelne dvíhajú zo stoličiek módnu verejnosť – či už svojimi konzervatívnymi názormi, alebo odvážnymi kúskami, z ktorých takisto mnohé reagujú na aktuálne spoločenské problémy.

Návrhári Stefano Gabbana a Domenico Dolce.

Predovšetkým liberálnych “majiteľov pravdy” proti sebe poštvali napríklad svojim starším vyhlásením, že deti zo skúmavky sú syntetické. Na tento fakt pred dvoma rokmi  upozornil spevák Elton John a vyzval verejnosť k bojkotu značky Dolce & Gabbana – vtedy sa už nad dizajnérskou dvojicou sťahovali mračná poriadneho škandálu. Našťastie, biznis talianskeho návrhárskeho dua celú záležitosť ustál a po ospravedlnení oboch tvorcov predaje značky nabrali opäť smer nahor.

Omnoho viac z dvojice kontroverzných návrhárov ale provokuje Stefano, ktorý je mimoriadne aktívny na sociálnych sieťach a na Instagrame ho sleduje takmer milión ľudí. Po tom, čo opäť rozvíril vody, keď sa na jeseň minulého roka v známej vojne Melania Trump vs. módna elita postavil na stranu novej americkej prvej dámy a vyjadril jej podporu i ochotu obliekať ju, sa hlási o pozornosť opäť. A, ako to už býva, opäť raz kontroverzným spôsobom.

Na sociálnej sieti totiž publikoval ilustráciu nového modelu tenisiek, ktorý má byť súčasťou už predstavenej kolekcie značky na tohtoročnú jeseň. Nízka vychádzková obuv je ozdobená cvokmi, flitrami a tiež textovými heslami, z ktorých jedno poriadne pobúrilo časť internetových diskutérov.

Skica teniskovej novinky, ktorej nápis pobúril internetových fanúšikov.

Na bočnej časti tenisky sa totiž nachádza nápis I’M THIN & GORGEOUS, čo v preklade znamená som štíhla a nádherná. A práve tento nápis sa niektorým progresívnym jedincom zdal ako problematický – pre pripomenutie, máme totiž rok 2017 a istej časti mediálneho priestoru vládne plus size fenomén a vo všeobecnosti pozitívna diskriminácia nadrozmernosti a kíl navyše. 

Ako sa ale zdá, Stefano má na celú záležitosť jasný názor a spomínaný nápis je jeho spoľahlivým odrazom. Svedčí o tom spôsob, akým začal reagovať na komentáre, ktoré novinku neprijali práve s nadšením – “hejterov” poslal k vode argumentami, či je podľa nich lepšie jesť hamburgery a byť plná cholesterolu. Nuž, pobavte sa samé…

Stefano Gabbana na Instagrame ostal verný svojej povesti…

 

Foto: mirror.co.uk, Instagram

Tags:

Category: HOMEPAGE, TRENDY & SHOPPING

Comments are closed.