Utajovaná sestra Karla Lagerfelda

| apríl 12, 2017

Jeho meno je v súčasnom módnom svete fenoménom, ktorý len ťažko možno k niečomu alebo niekomu prirovnať. Karl Lagerfeld je jednoducho skutočným pojmom – 83 – ročný dizajnér šéfuje kreatíve v luxusných gigantoch Chanel, Fendi a tiež značke nesúcej jeho vlastné meno. Na všetko má svoj (mierne povedané) nekonformný názor a jeho životný štýl je tak prepchatý podivnými momentmi, že jeho skalným sa môže zdať, že už snáď nemôže prekvapiť ničím. Omyl – môže, a tu je dôkaz. 

Lagerfeld sa netají tým, že za svoju rodinu považuje svoje modelingové múzy.

Tlač a fanúšikovia zvyknú striehnuť na každý kontroverzný výrok svojského dizajnéra, no pravdepodobne im unikol ten, v ktorom tvrdí, že nemá žiadnu rodinu v pravom zmysle slova. Naopak, za svoju rodinu považuje pomerne široký zoznam múz, modeliek a modelov. Nie je to však tak celkom pravda. 

Britskému denníku Daily Mail sa podarilo vypátrať pravdepodobne jediného žijúceho príbuzného Karla Lagerfelda. Jeho staršia sestra má 85 rokov a hoci žije skromným spôsobom života za veľkou mlákou, úspechy svojho brata pozorne sleduje a je naňho patrične hrdá.

Christiane Johnson žije v malom meste na pobreží USA. Je jedinou žijúcou príbuznou Karla Lagerfelda.

A to aj napriek tomu, že sa s ním nevidela takmer polstoročie! Martha Christiane Johnson sa na prvý pohľad nelíši od akejkoľvek inej americkej dôchodkyne. Žije v malom dome na vidieku v americkom štáte Connecticut, venuje sa záhradke, vyšívaniu a vnúčatám. S najslávnejším Karlom módneho sveta ju spája nielen pokrvné puto, ale aj hrdosť na jeho úspechy. “Ľudia mi stále nosia obrázky a výstrižky z novín, kde sa o ňom píše. Rada sa pozerám na jeho návrhy,” prezradila britskému magazínu.

Obaja súrodenci vyrástli v nemeckom Hamburgu, kde ich otec vlastnil mliekarenskú firmu a matka pracovala ako predavačka spodnej bielizne. Christiane na svojho brata spomína ako na mimoriadne talentovaného umelca, ktorý vždy túžil odísť a presadiť sa v Paríži – čo sa mu, napokon, podarilo, navyše už vo veľmi mladom veku. “Hneď ako vedel držať ceruzku, maľoval. Rád čítal, je veľmi inteligentný. Jeho talent sa prejavil skoro, no ja som ho vždy brala “len” ako mladšieho brata,” spomína.

Od svojho brata je staršia o dva roky. Nevideli sa štyri dekády.

Tá sa do USA presťahovala v roku 1957, keď si za oceánom našla prácu ako opatrovateľka. Neskôr stretla svojho budúceho manžela, bývalého vojaka a daňového úradníka. Spolu sa usadili v malom mestečku Portland na východnom pobreží krajiny. Mali spolu tri deti a je šesťnásobnou babičkou.

Posledná spomienka na slávneho brata siaha do sedemdesiatych rokov, keď ju Karl navštívil priamo v domovskom meste. Dorazil v nápadnej čiernej limuzíne a už vtedy jeho imidž dopĺňali legendárne slnečné okuliare, za ktoré sa schováva dodnes. 

Karl Lagerfeld.

Zdržal sa len jedno popoludnie. Odvtedy sme sa nevideli. Avšak ja to chápem – je veľmi zaneprázdnený – ako inak by mohol mať tak veľa peňazí? Určite má veľa práce,” vysvetľuje jeho sestra s tým, že si príležitostne s bratom vymieňa listy. 

Christiane Johnson sa tiež novinárom zverila, že ak by si jej brat našiel čas, rada ho vo svojom skromnom príbytku privíta a ponúkne ho jeho obľúbenou diétnou Coca-Colou. “Je to môj brat, som hrdá naňho a na jeho úspech,” uzatvára.

S bratom si pravidelne vymieňa listy a ten jej posiela ukážky svojej práce.

 

Foto: dailymail.co.uk

Tags:

Category: HOMEPAGE, OSOBNOSTI

Comments are closed.