Hollywoodsky lesk v Karlových Varoch

| júl 7, 2017

Medzinárodný filmový festival v českých Karlových Varoch je v plnom prúde, tento rok otvoril svoje brány už jeho v poradí 52. ročník. Po prvý krát sa totiž konal tesne po druhej svetovej vojne, v roku 1946. Jeho novodobá história píše kroniku tých najväčších hollywoodskych mien, ktoré ho pravidelne navštevujú. Inak tomu nebolo ani tento rok.

Herec Casey Affleck na filmovom festivale v Karlových Varoch.

Desiatky filmových noviniek, predstavení a osobností svetového filmu si každoročne dávajú zraz na prestížnych európskych festivaloch v Benátkach, Berlíne či Cannes. A hoci sa to nezdá, túto prestížnu trojicu dopĺňajú aj české Karlove Vary. Festival s vyše polročnou históriou u našich severozápadných susedov má totiž najvyšší rating a radí sa k absolútnym špičkám svojej kategórie.

Práve vďaka tomu sa organizátorom každoročne darí prilákať spektrum hviezd nielen európskeho, ale dokonca celosvetového (v preklade hollywoodskeho) formátu. Na aktuálne prebiehajúci ročník zavítali rovno tri svetové hviezdy. 

Tou prvou je Casey Affleck, brat známeho herca Bena Afflecka, ktorý vošiel do pozornosti pred pár mesiacmi, kedy sa stal čerstvým držiteľom Oscara za film Manchester by the Sea. Do Varov prišiel predstaviť komornú filmovú poému A Ghost Story, v ktorej si zahral ducha – navyše väčšinu času v autentickom kostýme. 

Druhou hviezdou sa stala slávna herečka Uma Thurman, hviezda dnes už legendárnych filmov ako Pulp Fiction či Kill Bill. A hoci sa v Česku stránila novinárov i fanúšikov, na červenom koberci doslova žiarila. 

Uma Thurman na otváracom ceremoniáli festivalu v Karlových Varoch.

Do tretice poctil západočeské kúpele svojou prítomnosťou americký herec Jeremy Renner, hviezda sci-fi trhákov Avengers a Captain America. Len nedávno zažiaril po boku Amy Adams v kriticky veľmi dobre prijatej sci-fi dráme Arrival. Je to práve on, kto v priebehu druhého júlového víkendu festival uzatvorí.

Krátke zhrnutie? Hollywoodsky lesk na červenom koberci vo svojej najautentickejšej podobe opäť zavítal do Česka. Bolo sa na čo pozerať – nasledujúca galéria hviezdnych momentov vás o tom presvedčí.

Prezident festivalu Jiří Bartoška s manželkou.

Casey Affleck s herečkou Florianou Lima.

Uma Thurman.

Modelka Daniela Peštová s partnerom Paľom Haberom.

Hudobný skladateľ James Newton Howard.

Topmodelka Karolína Kurková.

Uma Thurman na filmovom festivale v Karlových Varoch.

Herec Jeremy Renner.

Foto: kviff.com

Tags:

Category: HOMEPAGE, OSOBNOSTI

Comments are closed.