Dúha à la haute couture

| júl 8, 2017

Nestáva sa často, aby beauty trendy, masívne zaplavujúce internetový priestor, ovplyvňovali priamo prehliadkových umelcov. A už vôbec nie, pokiaľ ide o kolekcie haute couture, ktoré majú byť tou najvyšperkovanejšou reprezentáciou dokonalosti  v módnom svete – a to platí nielen pre oblečenie, ale aj mejkap a vlasy, ktoré ich na móle dopĺňajú. 

Líčenie na prehliadke Chanel couture jeseň 2017.

Nielen pre zasvätených preto bolo veľkým prekvapením, keď pred pár dňami na prehliadke Chanel couture pre sezónu jeseň 2017 Karl Lagerfeld poslal na mólo modelky s očami vo farbách dúhy. Experimentálne umelecké prejavy nie sú v tejto kategórii žiadnou zvláštnosťou, no v tomto prípade je inšpirácia priehľadná: plnofarebný dúhový trend, ktorý v ostatných mesiacoch vzbudil obrovskú pozornosť na sociálnych sieťach, menovite v zákutiach Instagramu, zaoberajúcich sa ženským skrášľovaním.

O neprehliadnuteľné líčenie sa postaral vychytený prehliadkový mejkap artista Tom Pecheux, ktorého meno nie je s Chanel prehliadkou spojené zďaleka po prvý krát. Oči modeliek pod jeho rukami doslova rozkvitli – vizážista použil citlivo nakombinované spojenie odtieňov modrej, orgovánovej, pomarančovej, zeleného jablka, dokonca výraznej červenej na vnútorných rohoch očí. Každá farba pritom mala svoje presne stanovené pôsobisko, pútalo pozornosť snáď ešte viac, ako samotné outfity. 

Zvyšok líčenia sa niesol v prezieravo jednoduchom tóne – čistá pleť, jemný náznak ružového dotyku na lícach a prirodzene pôsobiace pery s ľahkým leskom. Takto vyzerá dúhová mejkapová extravagancia, a zároveň unikátny prienik dvoch vzdialených svetov: masových beauty hitov zo sociálnych sietí a mejkapových umeleckých prejavov podľa estetických zásad haute couture. 

Foto: marieclaire.com, vogue.fr

Tags:

Category: HAIR & MAKEUP, HOMEPAGE

Comments are closed.