MASOVÁ ERDEMIÁDA

| júl 15, 2017

Kolaborácie dizajnérskych a masových módnych značiek patria k najpopulárnejším spôsobom, ako priblížiť dotyk luxusnej módy širšiemu nákupnému publiku. Ich rastúca popularita v posledných rokoch jasne potvrdzuje tento trend. Jednoznačne najznámejším príkladom je švédsky odevný reťazec H&M, ktorý kolekcie, vytvorené v spolupráci so zvučnými menami high-fashion sféry, prináša do svojich obchodov už od roku 2004, keď spojil sily s Karlom Lagerfeldom. Keďže v poslednej dobe sa tak deje na pravidelnej ročnej báze, módne fanúšičky už pár mesiacov špekulujú, kto ponesie pomyselnú štafetu dizajnérskych kolaborácií pre rok 2017.

Módny dizajnér Erdem Moralioglu.

A tento týždeň sme sa to dozvedeli: ďalším návrhárskym menom, ktoré na jeseň obohatí predajne masového producenta fast fashion, bude Erdem Moralioglu. Tento londýnsky dizajnér kanadsko-tureckého pôvodu patrí k mladej generácii tvorcov – jeho značka ERDEM vznikla v roku 2005, no okamžite sa zaradila k najjasnejších hviezdam periférneho spektra britského módneho neba. Pred dvoma rokmi otvoril svoj prvý vlajkový obchod v londýnskej štvrti Mayfair.

Odborník na florálne potlače, ktorý dokáže vo svojich kolekciách kombinovať majstrovstvo modernej elegancie s výraznými prírodnými motívmi – takto nejako by Erdemovu tvorbu charakterizovali módne časopisy. A kto sleduje zahraničnú scénu, ten vie, že 40 – ročný návrhár patrí k ich najväčším miláčikom.

Dá sa preto očakávať – najmä podľa nadšených reakcií fashion insiderov – že aj táto nadchádzajúca kolaborácia oslávi značný úspech. Aby toho nebolo málo, H&M si na tvorbu prvého teaser videa, ktoré spoluprácu ohlasuje, vybralo vizuálneho mága, austrálskeho režiséra Baza Luhrmana. Ten je podpísaný pod takými filmovými skvostami, ako sú Veľký Gatsby či Moulin Rouge. Toto spojenie funguje výborne, a zaiste bude rovnako krásna a pútavá aj samotná módna línia, ktorá vtrhne do obchodov začiatkom novembra. A podľa skúseností z predošlých rokov sa tam rozhodne dlho neohreje…

Foto: the-talks.com

Tags:

Category: HOMEPAGE, OSOBNOSTI

Comments are closed.