Koniec éry Colette

| júl 14, 2017

Svet módy postihla tento týždeň smutná správa. Renomovaný parížsky concept store Colette, jedno z najsvätejších miest každej pravovernej fashionistky či nákupnej maniačky, po dvadsiatich rokoch zatvára svoje brány. V stredu to oznámila dcéra zakladateľky Sarah Andelman prostredníctvom portálu Bussiness of Fashion.

Interiér butiku Colette v Paríži.

“Všetky dobré veci majú svoj koniec. Po dvadsiatich úžasných rokoch Colette definitívne zatvorí 20. decembra tohto roka,” oznámila v oficiálnom tlačovom vyhlásení. Ako dôvod uviedla, že jej matka Colette Rousseax, ktorá luxusný butik založila a zo zákulisia ho vedie dodnes, si chce od podnikania oddýchnuť a chystá sa do dôchodku. “Colette nemôže existovať bez Colette,” dodala.

Tá založila butik v roku 1997. Netrvalo dlho, a stal sa doslova pútnickým miestom pre všetkých, ktorých život sa točí okolo dizajnérskych módnych kúskov. Nie je náhoda, že Colette mnohé módne časopisy dlhé roky označujú ako najštýlovejší obchod sveta. Unikátne totiž dokázal mixovať svoju ponuku luxusné dizajnérske oblečenie s lifestyleovými vychytávkami, a rozhodne sa neobmedzuje len na módu. To všetko servíruje svojim návštevníkom na viac ako 740 štvorcových metroch v mimoriadne prívetivom prostredí priamo v centre Paríža.

Každý, kto ho aspoň raz navštívil, zaiste vie, o čom je reč. Zamiloval si ho dokonca aj jeden z najnáročnejších zákazníkov planéty, sám módny guru Karl Lagerfeld. “Vynašli recept, ktorý nemôže nikto skopírovať, pretože existuje len jeden Colette,” nechal sa pred rokom počuť jeden z najslávnejších návrhárov súčasnosti. “Je to jediný obchod, ktorý navštevujem pravidelne, lebo majú veci, ktoré sa nikde inde nedajú zohnať,” nešetril slovami chvály.

Legendárnu adresu na 213 Rue Saint-Honoré, kde butik sídli, prevezme podľa všetkého od budúceho roka módny dom Saint Laurent Paris. Správa o konci Colette vyvolala v módnych kruhoch vlnu prekvapenia a, pochopiteľne, aj smútku. Legendárny concept store bol totiž dlhé roky vnímaný ako jedno z najdôležitejších miest pre každého, kto módou skutočne žije. Ak ste ho náhodou ešte nenavštívili, mali by ste to napraviť – máte na to ešte posledných pár mesiacov. 

Foto: highsnobiety.com

Tags:

Category: HOMEPAGE, VYCHYTÁVKY

Comments are closed.