Miliardárska svadba po česko-slovensky

| júl 29, 2017

Dnes sa u našich severozápadných susedov koná udalosť, ktorá si oprávnene nárokuje na neoficiálny titul “svadba roka”. Jej hlavným aktérom nebol nikto iný, než kráľ rebríčka najbohatších Slovákov a nádejný kandidát na budúceho českého premiéra Andrej Babiš, ktorý si vzal svoju dlhoročnú partnerku Moniku za manželku. Miliardárska svadba ale mnohých prekvapila – kto by čakal okázalý luxus a výstrelky spojené so životným štýlom boháčov, ten sa prepočítal.

Miliardár Andrej Babiš si vzal partnerku Moniku po 23 rokoch spoločného života.

62 – ročný veľkopodnikateľ a miliardár Andrej Babiš síce oficiálne kraľuje bohatým Slovákom, no jeho život je už dlhé roky spätý so susedným Českom. Má tam väčšinu svojho podnikateľského impéria, pred pár rokmi tam navyše rozbehol politickú kariéru a v súčasnosti má solídne našliapnuté na to, aby sa po jesenných parlamentných voľbách v krajine stal novým premiérom. Navyše, aj jeho životná partnerka je Češka: 42 – ročnú Moniku Babišovú si vzal po vyše 23 – ročnej známosti.

Tá vyvrcholila v sobotu v Babišovom honosnom sídle Čapí hnízdo neďaleko českého mesta Benešov. Detaily, ktoré vyšli najavo tesne pred a bezprostredne po obrade, však mnohých prekvapili. Celú svadbu zariaďovala novopečená pani Babišová s pomocou agentúry, jej partner do organizačných záležitostí takmer vôbec nezasahoval. “Viem akurát to, kde a kedy mám prísť,” vtipkoval pred obradom Babiš, ktorý rozoslal pozvánky presne stovke hostí. O druhú polovicu, takisto v počte sto svadobčanov, sa postarala jeho partnerka. 

Súčasťou pozvánok bola aj prosba novomanželov, aby im hostia nenosili svadobné dary. “Nechceli sme, aby si lámali hlavu a zbytočne na nás utrácali,” uviedla Babišová s tým, že ak budú svadobčania chcieť, môžu darovať peniaze azylovému domu pre postihnuté matky s deťmi. Súkromná udalosť tak dostala aj nečakaný charitatívny rozmer.

Dvojica má spolu dve deti – 14 – ročného syna Frederika a 17 – ročnú dcéru Vivien, ktoré sa zhostili úloh družbu a družičky. Špeciálnym hosťom bol český hudobník Michal David. Ten novomanželom na svadbe aj spieval. Do poslednej chvíle boli prísne stráženým artefaktom šaty nevesty: tá si ich dala ušiť na zákazku od zahraničnej módnej návrhárky. Jej meno ani ich cenu Babišová odmietla prezradiť. Svoju prácu však odviedla nadmieru dobre – biela vyšívaná róba s odhalenými ramenami neveste mimoriadne pristala.

Samotný Babiš je známy ako pragmatik, ktorý nemá rád veľké ceremónie, a preto sa v tomto duchu niesla aj jeho svadba. Žiadne svadobné tradície – až na populárny hod nevestinou kyticou – sa nekonali a celý obrad netrval dlhšie ako 10 minút. V jeho závere nechýbali vymenené obrúčky z bieleho zlata, ktoré vytvorilo známe luxusné klenotníctvo, ani vášnivý bozk novomanželov. Na otázku o svadobnej ceste odpovedali novinárom váhavo – najskôr ju odmietli, no následne priznali, že sa už celú večnosť chystajú na známy tichomorský ostrov Bora-Bora.

Foto: Facebook

Tags:

Category: HOMEPAGE, OSOBNOSTI

Comments are closed.