Versaceho televízne zmŕtvychvstanie

| júl 28, 2017

15. júla uplynulo okrúhlych 20 rokov od brutálnej vraždy jedného z najväčších módnych velikánov histórie, talianskeho dizajnéra Gianniho Versaceho. Tragický skon 50 – ročnej hlavy úspešného módneho impéria šokoval nielen módne kruhy, ale celý svet. V priebehu rokov sa o prípade vynorilo množstvo špekulácií a viac či menej uveriteľných verzií a hoci je oficiálne prípad uzavretý, otázky vyvoláva dodnes. Z tohto faktu chcú vyťažiť filmoví producenti: módni fanúšikovia sa dočkajú jeho televízneho spracovania s hviezdnym hereckým obsadením.

Smrť Gianniho Versace zrekonštruuje nová séria známeho amerického seriálu.

15. júla 1997 júla zavraždil Gianniho Versaceho, úspešného módneho návrhára a kreatívnu hlavu talianskeho domu Versace, ktorý sám založil, počas návratu z rannej prechádzky na schodoch svojej vily v Miami Beach, niekoľkonásobný vrah Andrew Cunanan. Versace bol poslednou obeťou jeho vražedného ťaženia, ktoré činil naprieč Spojeným štátmi takmer tri mesiace. Vraha sa však nepodarilo polícii dostať živého: osem dní po Versaceho vražde obrátil zbraň proti sebe v hausbóte kúsok od miesta, kde skonala jeho posledná obeť. 

Takto znie oficiálna policajná správa o Versaceho tragickej smrti, ktorá prípad uzavrela. Vyšetrovatelia zároveň neoznačili jednoznačný motív vrahovho konania: to, že sa s Versacem Cunanan poznal, sa nepodarilo spoľahlivo potvrdiť, ale ani vyvrátiť. Navyše bol 27 – ročný Cunanan drogovo závislý homosexuálny prostitút, a na jeho zozname obetí sa nachádzalo aj niekoľko jeho bývalých milencov.

Versaceho vrah Andrew Cunanan ,stvárnený v novom seriáli.

Šokujúca smrť velikána módneho sveta vyvolala vlnu špekulácií a nechýbali ani rôzne konšpiračné teórie, vrátane tej, že sa Versace zaplietol s podsvetím a dala ho odstrániť samotná N’Drangheta, jedna z troch najvplyvnejších skupín organizovaného zločinu v Taliansku.  Nič z toho sa však do dnešného dňa nepodarilo dokázať. Versaceho príbeh s tragickým koncom však nie je mŕtvy: po rokoch ožije v televíznom spracovaní známeho seriálu American Crime Story.

Táto hraná antológia v každej sérii, ktorá má vlastnú tému, postavy a príbeh, rekonštruuje skutočné udalosti a okolnosti, počas ktorých k nim došlo. Tretia séria seriálu sa bude venovať práve Versaceho vražde. Okrem témy sú nemenej zaujímavé aj mená, ktoré si v nej zahrajú: samotného dizajnéra stvárni Edgar Ramirez, jeho sestru Donatellu španielska herečka Penelope Cruz a Versaceho priateľa, modela Antonia D’Amico si zahrá spevák Ricky Martin

Penelope Cruz ako Donatella Versace.

Už samotné hviezdne obsadenie sľubuje výnimočný zážitok, a vďaka téme si cestu k seriálu nájdu zaiste kvantá fanúšikov módneho sveta. Na filmovú rekonštrukciu známej tragédie s prominentným hereckým osadenstvom si však fanúšikovia budú musieť ešte hodnú chvíľu počkať: premiéra tretej série známeho seriálu je predbežne naplánovaná až na druhú polovicu budúceho roka. 

Edgar Ramirez ako Gianni Versace.

Ricky Martin ako Antonio D’Amico.

Foto: Entertainment Weekly

Tags:

Category: HOMEPAGE, OSOBNOSTI

Comments are closed.