Balmainov kozmetický inštinkt

| august 15, 2017

Módne domy, ktorých mená sú ovenčené dizajnérskou históriou a luxusným cvengom, už dávno nežijú len z predaja odevov. Čoraz častejšie sa púšťajú aj do kozmetických kolaborácií a žiadnou výnimkou nie sú ani tie, ktoré si dokonca vytvorili vlastnú značkovú beauty odnož. Do prvej menovanej skupiny patrí aj značka Balmain, ktorú už od roku 2011 vedie kreatívne vedie mladý Olivier Rousteing.

Nová kolekcia luxusných rúžov od parížskeho domu Balmain je hotová vec. Takto bude vyzerať.

S ním prišiel do skostnateného parížskeho domu nový vietor, ale aj istá dávka kontroverzie – 31-ročný návrhár, ktorého okrem iného mediálne definuje aj priateľstvo s kontroverznou Kim Kardashian či jej manželom Kanyem Westom, totiž dianie v nej okamžite začal prispôsobovať k obrazu svojmu. Stávka na generáciu glamour mileniálov sa však vyplatila: Balmain chrlí do sveta jednu vydarenú kolekciu za druhou a najnovšie sa púšťa aj do dekoratívnej kozmetiky.

Neprajníci si zaiste povedia, že značka zaspala na vavrínoch, no lepšie neskoro než vôbec. Kolekcia rúžov, ktorú Balmain ohlásil ešte na jar tohto roka, pred pár dňami nadobudla svoju finálnu podobu a fanúšičky značky nemôžu byť spokojnejšie. Dokonale totiž odráža jej aktuálnu filozofiu a smerovanie. Inými slovami – vplyv Rousteinga je cítiť z každučkého predstaveného produktu.

Matná podséria #GlamazonTribe.

Rúže, na ktorých produkcii Balmain spolupracuje s ostrieľaným gigantom L’Oréal, sú rozdelené do troch podkolekcií: #CoutureTribe, #GlamazoneTribe a #RockTribe. Názvy jednotlivých odtieňov nie sú o nič menej nadnesené – tak napríklad koralová sa v jazyku tejto kolaborácie nazýva Confession, tmavofialová Liberation a ružovo-zlatá Confidence.

Prvé zábery naznačujú nielen plné, zmyselné farby (vrátane Rousteingovej obľúbenej tmavej khaki, ktorá sa často objavuje v jeho líniách a ktorá tu nesie veľavravný názov Balmain Instinct), ale aj luxusným dojmom pôsobiace balenie so zlatými púzdrami. Presný dátum, kedy ohlásená kozmetická novinka dorazí do obchodov (a akých) zatiaľ nepoznáme, no podľa beauty insiderov nebudú musieť nedočkavé krásychtivé klientky čakať dlhšie ako do septembra. A my sa už nevieme dočkať.

Novinka poteší najmä milovníčky zmyselných párty odtieňov.

Foto: Balmain

Tags:

Category: HAIR & MAKEUP, HOMEPAGE

Comments are closed.