F***ING FABULOUS

| september 29, 2017

Keď príde reč na parfumy, ktoré nosia mená známych dizajnérskych domov a rešpektovaných návrhárov, existuje štúdia, ktorá hovorí, že názov parfumu je po jeho samotnej vôni hneď druhým najdôležitejším kritériom pri ich výbere a stojí dokonca ešte pred jeho značkou. Vyzerá to, že s jej výsledkami je dobre oboznámený aj americký dizajnér Tom Ford

Parfumovaná novinka Toma Forda zhmotňuje svoj charakter už v názve.

Jeho parfumovaná novinka totiž svoju údernosť zhmotňuje už v samotnom mene. Názov Fucking Fabulous je vulgárny, avšak pozastavovať sa v dnešnej dobe nad niečím takým je nielen zbytočné, ale rovno kontraproduktívne. Či sa nám to páči, alebo nie, hrubé výrazy používajú (takmer) všetci. Samotný Ford bol pri uvedení stručný: “Je to bezpochyby ten najviac priamočiary názov pre skutočne nádhernú vôňu. Tak prečo to komplikovať?”

Hlava rovnomenného luxusného odevného impéria je zjavne presvedčená, že v tomto prípade mu môže provokácia už v názve len pomôcť. Samotný flakón je jednoduchý, čierny a tak trochu pripomína závažie. A čo je najdôležitejšie? Samozrejme, samotný obsah: v ňom nájdu parfumérski nadšenci tóny horkých mandlí, tonkových bôbov, kašmíru či klajsového oleja. To všetko má vyústiť do výraznej zemitej, avšak nie zbytočne ťažkej, sexy arómy.

A ako to už v prípade Toma Forda býva, poriadne sexi je aj cena – online stránka návrhárovej značky hlási, že za 50 ml balenie si autor pýta 310 dolárov, kým luxusný kožený rozprašovač vás bude stáť 495 dolárov, čo radí vôňu do skutočne exkluzívnej kategórie. 

Foto: highsnobiety.com, fragrantica.com

Tags:

Category: HOMEPAGE, VYCHYTÁVKY

Comments are closed.