Zomrel muž, ktorý dal svetu Playboya

| september 28, 2017

Z amerického Beverly Hills prišla dnes ráno smutná správa. Vo veku 91 rokov zomrel americký mediálny magnát, priekopník pohľadu na ženskú erotiku a zakladateľ svetoznámeho časopisu Playboy, Hugh Hefner.

Hugh Hefner sa dožil 91 rokov.

Podľa vyjadrenia jeho syna Coopera, ktorý poskytol médiám tlačové vyhlásenie, Hefner skonal prirodzenou smrťou vo svojej rezidencii Playboy Mansion, obklopený svojimi najbližšími. “Môj otec prežil výnimočný a ohromujúci život mediálneho a kultúrneho priekopníka a vodcovského hlasu jedného z najvýznamnejších sociálnych a kultúrnych hnutí našej doby, ktorý hájil slobodu prejavu, občianske práva a sexuálnu slobodu,” uviedol vo vyhlásení Cooper Hefner, ktorý dnes vedie slávny časopis na pozícii kreatívneho riaditeľa.

Hugh Hefner sa narodil v roku 1926 v Chicagu, kde ho spolu s mladším bratom vychovávali puritánski rodičia – učitelia. Po absolvovaní vojenčiny chvíľu študoval umenie, no vždy ho lákal svet médií. Poškuľoval po vydávaní vlastného časopisu, ktorý by obsahoval to, okolo čoho sa točí svet miliónov mužov: sex

Myšlienku premenil na realizovaný nápad v roku 1953. Hoci zo začiatku ho takmer nik nepoznal a peniaze na rozbeh firmy mu musela požičať tisíc dolárov jeho matka, podarilo sa mu presvedčiť najväčšiu ikonu vtedajšej doby, aby pózovala na titulnej strane debutového čísla. Marylin Monroe na obálke časopisu so zajačikom v logu sa stala okamžitou senzáciou. Playboy oslávil enormný úspech doslova zo dňa na deň.

Až omnoho neskôr si Hefner uvedomil, aký revolučný nápad vtedy dostal. Playboy kompletne zmenil dovtedajšie chápanie ženskej erotiky – akty s umeleckým nádychom na jeho nablýskaných stránkach akoby vťahovali mužov do úplne iného sveta. Sveta, kde sex nie je zakázaným vulgárnym prejavom, ale umeleckým pôžitkom.

Hefner sa celý život rád obklopoval krásnymi modelkami svojho magazínu.

Dodnes sa vedú siahodlhé diskusie o tom, či Playboy degraduje ženy na obyčajný sexuálny objekt, ako to tvrdia najmä feministky, alebo, naopak, pomohol prekonať prudérnosť a zasadil sa o presadenie sexuálnej slobody. 

Hefner sa okrem fenomenálnych úspechov v mediálnom biznise preslávil aj búrlivým životom. Rád sa obklopoval krásnymi ženami – modelkami svojho magazínu, a bol trikrát ženatý. Jeho poslednou manželkou sa stala v roku 2012 o neuveriteľných 60 rokov mladšia playmate Crystall Harris

Hugh Hefner s manželkou Crystall Harris.

 

Foto: cnn.com, gazettereview.com, inquisitr.com, nydailynews.com

Tags:

Category: HOMEPAGE, OSOBNOSTI

Comments are closed.