Nebezpečné logá

| september 18, 2017

Môžete logá milovať alebo nenávidieť, no jedno sa im uprieť nedá: sú všade okolo nás. Na mysli máme, pravda, korporátne symboly globálnych komerčných gigantov, ktoré – vďaka všadeprítomnému marketingu – stretávame chtiac či nechtiac. Nevyhne sa im snáď nikto.

Čo sa však stane, ak by sa známe symboly celosvetovo známych značiek premenili na násilné, ba až smrtiace nástroje? Túto otázku si položil newyorský umelec Tom Galle, ktorý nie je pre znalcov avantgardných kultúrnych prejavov moderného umenia z Veľkého jablka žiadnou neznámou.

Galle tentokrát pokračuje vo svojich kreatívnych komentárov populárnej kultúry sériou, ktorá dostala názov Corp Gear. V nej spája dva na prvý pohľad odlišné svety: korporátne logá firiem ako McDonalds, Nike, Facebook či Mercedes-Benz – teda symboly, ktoré pozná väčšina západného sveta – so svetom smrtiacich nástrojov, ktoré sú väčšine populácie známe maximálne z akčných filmov. 

Snaží sa autor naznačiť, že sa z veľkých značiek častokrát stáva náboženstvo, ktoré ľudí núti bojovať medzi sebou? Ktovie: skrytých interpretácií v jeho sérii je mnoho. Výtvorom sa však nedá uprieť jedno: vyzerajú mimoriadne cool. A to je, koniec koncov, mnohokrát to, o čo pri modernom umení ide…

Foto: boredpanda.com

Tags:

Category: DIZAJN, HOMEPAGE

Comments are closed.