Keď umenie ladí s ľuďmi

| október 19, 2017

Stefan Draschan je francúzsky fotograf, z ktorého prác je zrejmé, že jeho profesionálny život sa točí okolo dvoch vecí: okolo umenia a okolo ľudí. Rozhodol sa preto spojiť tieto dve záležitosti do pomerne originálneho nápadu. Výsledok je prekvapivejší, ako by ste možno čakali.

Stefan strávil doslova mesiace v umeleckých galériách po Európe, kam chodia obdivovať výtvarné diela tisícky ľudí. Tam sa zrodila myšlienka zachytiť výnimočné okamihy ich návštevníkov, ktorí (nielen) svojím oblečením nevedomky ladia s niektorým z vystavených obrazov. Z pomerne prvoplánovej myšlienky sa vykľul projekt, ktorého rozsah – a najmä atmosféra -prekvapili aj samotného autora.

Na jeho fotografiách je vidieť, že anonymní návštevníci niekedy ladia s obrazmi pre svoj farebný výber oblečenia, niekedy však vyzerajú, ako keby doň patrili. Draschan svoj nápad okomentoval nasledovne: “Každé dielo dokazuje, že každodenný život odráža umenie a umenie odráža každodenný život.” Takéto zhmotnenie známej frázy si jednoducho zaslúži pozornosť.

Foto: Instagram – Stefan Draschan

Tags:

Category: DIZAJN, HOMEPAGE

Comments are closed.