Párty pod Eiffelovkou

| október 18, 2017

Parížsky fashion week – a špeciálne niektoré prehliadky v jeho rámci – už tradične nasadzuje pravidelnému dvojsezónnemu kolotoču módnych šou korunku, a to ako po obsahovej, tak aj formálnej stránke. O najdiskutovanejšej prehliadke aktuálne ukončeného ročníka sa však bude bezpochyby hovoriť ešte dlho. 

Módny dom YSL zvolal fashion elitu priamo pod Eiffelovu vežu.

Na svedomí ju totiž má módny dom Yves Saint Laurent, čo je samo o sebe značným prekvapením. Viacero kritikov mu v posledných sezónach vyčítalo slabšie kolekcie, čo potvrdzujú aj zopár mesiacov stagnujúce predajné čísla. Dôvodov je viacero: Anthony Vaccarelo, ktorý sa chopil kreatívnych oprát značky na jar minulého roka, nie je zďaleka tak výraznou osobnosťou ako jeho predchodca Hedi Slimane. Ani jeho dizajnový jazyk, ktorý hlása ideologický návrat k základným hodnotám YSL, nestrháva na seba pozornosť natoľko, ako to robili rebelantské kolekcie Slimaneho, pri pohľade na ktoré ortodoxné fanúšičky Yvesovej elegancie doslova omdlievali.

Omnoho neviditeľnejší súčasný kreatívny riaditeľ sa preto rozhodol vyskúšať odlišný prístup, mnohokrát overený v iných značkách: prekryť obsah formou. Návštevníkom tak naservíroval prehliadku, ktorej atmosféra doslova vyráža dych. Odohrala sa totiž neďaleko najväčšej kultúrnej dominanty Paríža – pod Eiffelovou vežou.

Večerné hodiny, obrovské široké mólo, modelky vychádzajúce z dymovej clony a mohutná rozsvietená Eiffelovka v pozadí? Ako sa vraví, je lepšie raz vidieť, ako stokrát počuť. Atmosféra prehliadky Yves Saint Laurent jar/leto 2018 vťahuje do deja takým spôsobom, že už videá a fotografie navodzujú pocit, že ste priamo tam. A hoci samotná línia nebola vôbec na zahodenie, sústrediť sa v takomto prostredí na šaty bolo zaiste ťažké. Pozrite sa samé…

Foto: Instagram, elle.com

Tags:

Category: HOMEPAGE, VYCHYTÁVKY

Comments are closed.