Z Karlovho súkromia

| október 16, 2017

Hoci patrí Karl Lagerfeld k najsledovanejším členom módnej elity, informácie o ňom sa často obmedzujú len na jeho bohatú frekvenciu pracovných aktivít. O jeho súkromí – napriek tomu, že ho v módnych kruhoch môžeme považovať za áčkovú celebritu – je známe veľmi málo. Sám o ňom nikdy nehovorí a bulvár je – aj vzhľadom k jeho veku – na odhaľovanie jeho eskapád krátky. 

Karl Lagerfeld sa rozhovoril o bývalom priateľovi, s ktorým tvoril pár takmer 20 rokov.

Tento krát však sám Lagerfeld urobil výnimku a o svojej vzťahovej minulosti sa rozhovoril pre knihu Jacques de Bascher, dandy de l’ombre. Tá je výnimočným dielom, mapujúcim život Jacquesa de Baschera, parížskeho umelca a mužského sexsymbolu sedemdesiatych a osemdesiatych rokov.

Práve s ním tvoril Lagerfeld pár dlhých 18 rokov! Vzhľadom k tomu, že 84 – ročný módny guru je o svojich vzťahoch – minulých aj súčasných – maximálne tajnostkársky, nemožno neuznať, že autorom knihy sa podaril celkom unikátny úlovok. Lagerfeld v rozhovore tiež prezradil niekoľko pikantností, ktoré dotvárajú predstavu o vnútornom svete jeho geniálnej, no trochu podivínskej osobnosti, ako aj o vtedajších pomeroch na dekadentnej parížskej scéne.

Tak napríklad – Karl priznal, že počas vzťahu, ktorý trval takmer 2 dekády, so svojím priateľom nemal žiadny intímny kontakt. Či, lepšie, povedané, nemal ho len Lagerfeld, keďže promiskuitný de Bascher si poza jeho chrbát užíval viac než dosť. Verejným tajomstvom bol dokonca jeho vzťah s dizajnérom Yvesom Saint Laurentom, ktorý bol v tom čase zadaný – tvoril pár so svojím životným partnerom Pierreom Bergém.

Jacques de Bascher na dobovej fotografii.

“Samozrejme, že som vedel o jeho pomere s Yvesom, veď sme boli blízkymi priateľmi takmer 20 rokov. Pierre to však niesol dosť zle. Dokonca ma obvinil, že som zinscenoval ich románik len preto, aby som ochromil módny dom Saint Laurent,” uviedol Lagerfeld v spomienkovom interview, ktoré poslúžilo ako solídny materiál do knihy o tomto francúzskom umelcovi.

“Áno, miloval som ho, no nikdy sme nemali žiadny fyzický kontakt. Zviedol ma však svojou krásou a šarmom,” prezradil jeden z najrešpektovanejších módnych návrhárov planéty. On sám bol však de Bascherovi podľa vlastných slov po celý čas verný, a to až do jeho smrti v roku 1989. Pri tomto životnom štýle azda nikoho neprekvapí, že parížskemu dandymu sa stala osudnou zákerná choroba AIDS.

“Boli sme úplne odlišní. Ja som veľmi puritánsky, on bol divoký a neskrotný. Nikdy som sa ho však nepýtal, čo robí, keď nie sme spolu. Chcel som vidieť iba jeho svetlú stránku,” uzatvára Lagerfeld. 

Foto: wwd.com, parismatch.com

Tags:

Category: HOMEPAGE, OSOBNOSTI

Comments are closed.