Kúpele z červeného vína

| november 26, 2017

Je len málo vecí, ktoré dokážu spríjemniť čoraz dlhšie jesenné večery natoľko, ako posedenie pri pohári vína. Ak sa radíte k milovníčkam tohto alkoholického nápoja bohov, máme pre vás cestovateľský tip, ktorý si jednoznačne zaslúži vašu pozornosť.

Už ste si niekedy povedali, že víno zbožňujete natoľko, že by ste sa v ňom mohli kúpať – presne po vzore mýtami opradenej Kleopatry? Nuž, v tom prípade vedzte, že už môžete: na svete existujú prvé kúpele, kde sa môžete doslova ponoriť do stoviek litrov lahodného a kvalitného červeného Merlotu.

Ešte predtým však budete musieť absolvovať vyčerpávajúci let. Tematický park so špeciálnym vínnym bazénom sa totiž nachádza v mestečku Hakone v Japonsku. V tamojšom The Yunesson Spa Resort nechali vybudovať kúpele pre skutočných fajnšmekrov. Bazén o veľkosti takmer vyše 40 štvorcových metrov zásobuje alkoholickým nápojom obrovská, viac ako 3 a pol metra vysoká fľaša červeného vína.

Autori nápadu svorne tvrdia, že nejde o žiadny prvoplánový rozmar – červené víno má totiž preukázateľne pozitívne účinky na krásu pokožky. Obsahuje, napríklad, resveratrol, čo je účinný antioxidant, ktorý stimuluje bunkové proteíny a predlžuje tak život buniek. Inými slovami – prispieva k spomaľovaniu procesov, ktoré majú na svedomí starnutie. 

A malý bonus: ak náhodou víno nie je to pravé orechové pre vás, japonský kúpeľný zábavný park ponúka aj ďalšie možnosti netypického bazénového vyžitia. Vyskúšať môžete aj podobne ladený kúpeľ v saké, káve či dokonca tradičných ramenových rezancoch. Nie je však prekvapením, že práve bazén, naplnený červeným vínom, je najväčším lákadlom tohto mimoriadne originálneho wellnessu. A áno – pohár Merlotu v ruke je počas pobytu v ňom absolútnou povinnosťou…

Foto: marieclaire.com

Tags:

Category: CESTY, HOMEPAGE

Comments are closed.