Raňajky u Tiffanyho sú realitou

| november 18, 2017

Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, aké by to bolo, keby Holly Golightly skutočne žila, a jej životný príbeh by sa odohrával práve v roku 2017? Legendárne newyorské klenotníctvo na túto otázku už pozná odpoveď.

Holly Golightly v slávnom filme jedávala na ulici pred výkladom klenotníctva. Vy už nemusíte.

Kultový román Trumana Capoteho, ktorý sa stal základom pre jeden z najslávnejších filmov klasickej éry Hollywoodu, ktorý sa zas zlatými písmenami zapísal do histórie kinematografie a preslávil dnes už nesmrteľnú Audrey Hepburn, dostáva po vyše polstoročí reálne kontúry. Či – presnejšie – jeho názov už nie je len snom hlavnej hrdinky či fikciou mnohých žien, snívajúcich o šperkoch s podpisom tohto klenotníckeho domu. Tiffany & Co. totiž otvorilo svoju prvú reštauráciu. 

Hádate správne – nenachádza sa nikde inde, než na adrese známej pobočky na newyorskej Fifth Avenue – a áno – podávajú sa v nej aj raňajky.

Reštaurácia dostala názov Blue Box Café, nachádza sa na štvrtom poschodí luxusného obchodu so šperkami a svojím návštevníkom sľubuje okrem splnenia tých najnáročnejších kulinárskych chúťok aj výhľad na neďaleký Central Park. Jej interiér aj doplnky sú dekorované v tyrkysovej, ktorá je tradičnou farbou jej materského klenotníctva.

Ani jedálny lístok nesklame a na fanúšičky pôvodného románu v ňom čaká niekoľko žmurknutí, ktoré môžeme chápať ako referenciu na slávne filmové či literárne dielo. Menu pozostáva z pomerne jednoduchých pokrmov, tie sa však budú obmieňať podľa aktuálneho ročného obdobia a viacero z nich je podľa tvorcov inšpirovaných samotným New Yorkom. Môžete si tu objednať napríklad Fifth Avenue Salad z homára a avokáda, či napríklad C. L. T. sendvič, pričom skratka odkazuje na Charlesa Lewis Tiffanyho, zakladateľa tohto luxusného šperkového domu.

Blue Box Café víta návštevníkov od prvého novembra v čase štandardných otváracích hodín Tiffany & Co.

Foto: Tiffany & Co.

Tags:

Category: HOMEPAGE, VYCHYTÁVKY

Comments are closed.