S kožuchom (a nakrátko)

| november 21, 2017

Keď príde reč na módne kúsky, asociované s najchladnejším ročným obdobím roka, existuje jeden, o ktorom niet pochýb, že by sa bez neho high fashion scéna nemohla vôbec zaobísť. Kategorizuje ho jeden materiál – a netreba dvakrát hádať, je to kožušina.

Odveký symbol luxusu, ale aj nositeľ vysoko praktického dojmu, ktorý sa obzvlášť v zimných mesiacoch vysoko cení. Kožušina nielen budí hodnotný dojem, ale aj výborne zahreje a v minulom storočí tvorila zásadný výstavbový pilier zimných kolekcií snáď každého dizajnérskeho domu, ktorý na scéne niečo znamenal. Inými slovami: stal sa z nej akýsi symbol spoločenského statusu a kto ju nemal v ponuke, ten akoby ani nebol.

V posledných rokoch sa debata okolo nej čoraz viac polarizuje a vplyvom nástupu novej generácie na scénu sa nad prírodnými zvieracími kožuchmi začína zmrákať. K jej postupnému, avšak definitívnemu odstráneniu z ponuky už pristúpili prvé luxusné značky ako Giorgio Armani či najnovšie Gucci – a trend je neúprosný, ďalšie budú zaiste nasledovať. Do popredia sa tak začína dostávať umelá kožušina, ktorá nevyvoláva etické rozpory a vďaka dnešným spracovateľským technológiám je už takmer na nerozoznanie od tej pravej.

Práve kožuchy, kabáty a bundy, ktorých materiálová skladba je tvorená týmto materiálom, sú hviezdou nášho ďalšieho – a mimoriadne aktuálneho – trendového výberu. Vonkajšie teploty sa totiž začínajú prepadávať do nebezpečných hladín, začínajúcich záporným matematickým znamienkom, a to je najvyšší čas roztočiť ďalšie kolo šatníkovej zimnej olympiády. Toto sú hrejivé dizajnérske kúsky, ktoré tento rok stoja za pozornosť – a nemožno si nevšimnúť, že medzi nimi dominuje netradične hojne zastúpený krátky strih.

Foto: archív e-shopov

Tags:

Category: HOMEPAGE, TRENDY & SHOPPING

Comments are closed.