Čarovný advent v Linzi na Dunaji

| november 20, 2017

Spomaľte, doprajte si čas iba pre seba a užívajte si prítomný okamih: počas víkendovej návštevy zimného Lincu sa môžete tešiť na kulinárske lahôdky, príjemné nákupy a rozmanitú ponuku vianočných trhov. Slávnostne osvetlené vianočné trhy, ktoré nájdete v celom meste, otvárajú svoje brány 18. novembra. V adventnom období by ste si určite nemali nechať ujsť návštevu divadla Musiktheater či kulinársku plavbu po Dunaji na lodi Kristallschiff zdobenej Swarowského krištáľmi. Vďaka týmto zážitkom na vašu dovolenku v Linci určite tak skoro nezabudnete!

Nezabudnuteľné vianočné trhy na námestí v Linzi.

Bližšie informácie nájdete na priloženom odkaze. 

Vianočné a adventné trhy v Linci:

18. 11. – 24. 12. 2016 Vianočný trh na námestí Hauptplatz

18. 11. – 24. 12. 2016 Vianočný trh v parku Linzer Volksgarten

18. 11. –  23. 12. 2016 Zimný trh na námestí Pfarrplatz

od 24. 11. Vianočná dedinka v starom meste

Vianočný trh na Hlavnom námestí („Hauptplatz“) obklopujú impozantné barokové stavby. Trh láka návštevníkov remeselnými výrobkami a nádherným vianočným stromčekom. 

Na neďalekom Zimnom trhu na námestí Pfarrplatz si hostia zase môžu vychutnávať hĺbavú atmosféru a pokoj. Okrem miest s otvoreným ohňom a príjemným teplom sa mimoriadnej obľube tešia ručne vyrábané regionálne špeciality. Vianočný trh v parku Volksgarten hneď vedľa divadla Musiktheater vás zavedie do čarovného rozprávkového sveta. V parku môžete obdivovať postavy v životnej veľkosti, ukážky remesiel, ako aj betlehem, ktorý ožíva každých 30 minút. Viac informácií nájdete tu. 

Plavby po Dunaji na lodi Kristallschiff

Adventné plavby: od 17. 11. do 15. 12. 2017

Čaro krištáľov vrátane bufetu a živej hudby: 28.10, 04.11., 11.11.

Vianočná plavba s galabufetom: 26. 12. 2017

Silvestrovská galaplavba: 31. 12. 2017

Novoročná plavba: 06. 01. 2018

Počas plavby po Dunaji môžu hostia celkom zblízka zažiť súhru prírody, kultúry a priemyslu. Výnimočným zážitkom je pobyt na rozžiarenej lodi Kristallschiff, ktorú zdobia nespočetné Swarowského krištále. Od jesene lákajú návštevníkov na palubu mnohé zaujímavé tematické podujatia. Viac informácií sa dozviete tu.

„Alica vo svete naopak“ – oklamané zmysly

21. 10. 2017 až 02. 04. 2018

Hornorakúske kultúrne centrum „Kulturquartier“

Skôr ako sa v lete 2018 otvorí nová výstava v závratných výškach na strechách mesta, nadchne návštevníkov inštalácia na tému „Alica v krajine zázrakov“. Na neobyčajnej ceste čakajú na hostí fantastické a takmer neskutočné objekty od viac ako 30 umelcov, ktoré dokonale oklamú ľudské zmysly. „Normálne“ je zrazu hore nohami, nič už viac nedáva zmysel a z poriadku sa stáva chaos. Krajinské divadlo v Linci okrem toho ponúka sprievodné predstavenie „Krajina zázrakov“ – „Wunderland“. Chcete o kultúre v Linzi vedieť viac? Neprehliadnite túto stránku. 

Broadwayský muzikál „Hairspray“

Musiktheater v Linci

Muzikál „Hairspray“ si návštevníkov získa nielen rytmickými chytľavými melódiami zo 60. rokov, ale aj dojímavým príbehom plným humoru. Témy ako dospievanie, rasizmus alebo samotárstvo sú rovnako aktuálne aj v súčasnosti. Moderné divadlo Musiktheater vás upúta multimediálnymi inscenáciami a vynikajúcou akustikou. V zime môžete navštíviť aj vianočný trh v protiľahlom parku Volksgarten a ochutnať pred predstavením niektorý z voňavých druhov punču. Navštívte webovú stránku divadla pre viac informácií.

Viac o dovolenkových vychytávkach, ktoré ponúka Rakúsko, sa dozviete tu.

Tags:

Category: CESTY, HOMEPAGE

Comments are closed.