La Famiglia, La Pasta, e L’Italia!

| január 16, 2018

Viete, čo majú spoločné dizajnérske duo Dolce & Gabbana a cestoviny? Samozrejme, krajinu pôvodu – Taliansko. No je tu ešte niečo. Jedlé výtvory s podpisom týchto návrhárov teraz môžete mať doma aj vy.

Dolce & Gabbana si v priebehu svojej vyše 30 – ročnej kariéry vybudovali povesť toho najtalianskejšieho módneho domu pod slnkom. A keďže cestoviny a Taliansko k sebe neodmysliteľne patria, skalné fanúšičky tejto dvojice nemôže jej najnovšia kolaborácia príliš prekvapiť. 

Návrhári spojili sily so známou lokálnou značkou kvalitných cestovín Pasta di Martino, a výsledkom je vskutku výnimočná spolupráca. Dali totiž vzniknúť špeciálnej edícii, ktorá sa od “obyčajných” cestovín nelíši obsahom, ale obalom. Ten totiž navrhovali Domenico Dolce a Stefano Gabbana osobne.

Stefano Gabbana a Domenico Dolce.

Balenia hneď štyroch druhov tohto rýdzo talianskeho pokrmu sú krášlené známymi symbolmi Talianska. Nechýba milánska katedrála Duomo, benátsky kanál, rímske Koloseum ani svetoznáma Šikmá veža v Pise. Ústredným prvkom vizuálne pôsobivých obalov je však to, čo sa v kolekciách či kampaniach Dolce & Gabbana objavilo už nespočetne veľa krát a zároveň to, čo samotní návrhári označujú za najdôležitejšiu hnaciu silu nielen ich tvorby, ale aj ich životov: rodina a láska. Motív šťastnej rodiny, ktorá si spolu vychutnáva cestoviny, hrdo zdobí obaly celej luxusnej edície.

Prívlastok luxusná je v tomto prípade skutočne namieste – štvorbalenie cestovín v darčekovej dóze (s rovnakým špeciálnym dizajnom od slávneho dizajnérskeho dua) totiž stojí 120 eur a dá sa kúpiť vo vybraných obchodoch v Európe, ale aj online. Ak po takejto jedlej vychytávke s návrhárskym podpisom túžite, mali by ste sa poponáhľať – vyrobená bola len edícia 5000 kusov a zásoby sa rýchlo míňajú. Dizajnérske kúsky sa totiž dajú nielen nosiť, ale aj jesť!

Foto: Instagram, dimartinodolcegabbana.com, hollywoodreporter.com

Tags:

Category: HOMEPAGE, VYCHYTÁVKY

Comments are closed.