Romantická záhradná párty

| január 28, 2018

Čo urobí jeden z najvplyvnejších dizajnérov súčasnosti po tom, čo svoje prominentné publikum už vzal do filharmónie v Hamburgu, pripravil imaginárnu cestu do vesmíru či dokonca našiel spôsob, ako presunúť Eifellovu vežu do vnútra budovy? Ak je jeho meno Karl Lagerfeld, je to jasné: vráti sa späť k tomu, čo mu vždy šlo najlepšie – vytváraniu autentických prostredí v romantickom kabáte. Najnovšia prehliadka Chanel v rámci haute couture fashion weeku sa totiž odohrávala (tradične) v parížskom paláci Grand Palais, ktoré sa premenilo na luxusnú záhradu. Netradičnou formou sme sa tentokrát pozreli na 4 prvky, ktoré na tejto výnimočnej umeleckej šou stáli za pozornosť.

Záhradná slávnosť vo veľkom štýle

Keď organizuje záhradnú párty Karl Lagerfeld, skalným fanúšičkám tohto dizajnéra musí byť jasné, že pôjde o večierok vo veľkom štýle. Tomu zodpovedalo detailne a mimoriadne verne stvárnené prostredie, ktoré vzniklo v útrobách tradičnej bašty parížskych Chanel prehliadok – centre Grand Palais. Nechýbala bublajúca fontána, piesočné chodníky s mramorovým lemovaním, ani tisíce anglických záhradných ruží. Karl je jednoducho majstrom prehliadkovej atmosféry. Túto schopnosť mu môžu všetci skutoční i domnelí konkurenti len ticho závidieť.

Cindy novej generácie

Kaia Gerber, 16 – ročná dcéra niekdajšej supermodelky Cindy Crawford, ktorá po nej zdedila výhradne tie najkrajšie fyzické črty, je už nejakú dobu instagramovou senzáciou a každým ďalším úspechom len potvrdzuje, že poctivo kráča v šľapajách slávnej matky. Na aktuálnom parížskom couture fashion weeku zažila svoj debut na tomto type prehliadok, a jej premiérou sa stala práve šou Chanel haute couture jar/leto 2018. Mimochodom, v nádherných ružových šatách vyzerala ako najkrajší vták v celej záhrade.

Kaia Gerber na prehliadke Chanel couture jar/leto 2018.

Kolekcia plná farieb

Pre jarno-letnú couture sezónu si Lagerfeld pripravil šesťdesiatku lookov, ktorým dominovali tvídové kostýmy a glitrované šaty, no skutočnou perlou kolekcie sa stalo niekoľko modelov šiat v pestrých, jednoliatych farbách, ktoré budú už čoskoro bezpochyby kraľovať červeným kobercom na najslávnejších herečkách planéty (nezabúdajme, že tohtoročné Oscary sa blížia). Neprehliadnuteľným prvkom boli tiež topánky s netradične spracovaným trblietavým povrchom a priehľadnými celými (!) opätkami.

Nevesty nosia nohavice 

Na Chanel couture prehliadkach je už akousi tradíciou, že ich uzatvára modelka v roli nevesty, sprevádzaná Hudsonom Kroeningom, ktorého je Lagerfeld krsným otcom. Vrcholom prehliadky sú zväčša dych vyrážajúce svadobné šaty, tentokrát však voľba autora padla na inovatívny prístup: namiesto svadobnej róby naservíroval “svadobný oblek”, obohatený impozantným zvrškom z luxusného materiálu, pripomínajúceho perie. Žeby sa snažil Lagerfeld predznamenať nový – a poriadne odvážny – trend v svadobnom odievaní?

Pozrite si celú prehliadku na videu: 

Foto: chanel.com, harpersbazaar.com

Tags:

Category: HOMEPAGE, VYCHYTÁVKY

Comments are closed.