Hedi Slimane v čele Céline

| január 23, 2018

Niekoľkým týždňom špekulácií je definitívny koniec. Tesne pred Vianocami prišla značka Céline o hlavnú návrhárku Phoebe Philo, ktorá za bližšie nešpecifikovaných okolností skončila na svojej pozícii. Teraz módny svet konečne spoznal jej nástupcu – a je to v mnohých ohľadoch potešujúca správa.

Hedi Slimane.

Kreatívne opraty parížskeho domu totiž nepreberie nikto iný, ako enfant terrible súčasnej módnej scény, francúzsky návrhár Hedi Slimane. O ňom nebolo od roku 2016, kedy sa rozišiel so svojím posledným zamestnávateľom – značkou Saint Laurent Paris – príliš počuť, venoval sa predovšetkým svojím vlastným fotografickým projektom. Návrhovanie ho ale očividne baviť neprestalo, a už čoskoro sa chopí skicárov práve pod logom Céline, ktorá bola dosiaľ popri veľkých hráčoch koncernu LVMH, do ktorého patrí, vnímaná skôr marginálne. Práve to by sa jeho príchodom mohlo zmeniť.

“Mám neuveriteľnú radosť z toho, že môžem Hediho v LVMH Group opäť privítať a že preberá vedenie módneho domu Céline. Je to jeden z najtalentovanejších návrhárov našej doby a som veľkým obdivovateľom jeho tvorby už od chvíle, keď sme spolupracovali na prvej kolekcii Dior Homme, ktorú svetu odhalil v roku 2000. Jeho príchod do Céline potvrdzuje veľké ambície, ktoré s touto značkou máme,” nechal sa počuť CEO koncernu LVMH Bernard Arnault.

49 – ročný Slimane má na svojom konte už niekoľko momentov, ktoré sa nezmazateľnými písmenami zapísali do módnej kroniky. Počas svojho pôsobenia v pánskej divízii domu Christian Dior úplne zmenil pohľad na pánske obleky, keď im naordinoval úzku siluetu a získal si tak prezývku “kráľ skinny nohavíc”. V značke Saint Laurent zase spôsobil doslova dizajnovú revolúciu – z názvu vyhodil krstné meno jej zakladateľa a inovátorským prístupom s výslednými rebelantskými lookmi oslovil veľkú časť novej generácie. 

Fanúšičky sa majú podľa všetkého na čo tešiť – okamžite po zverejnení svojho nového pôsobiska sa nechal počuť, že k doterajším kolekciám ready-to-wear pod hlavičkou Céline pribudne nielen pánska, ale dokonca aj couture línia. Je takmer isté, že aj do tretice príde s niečím prevratným. Prvú kolekciu s jeho podpisom značka predstaví na septembrovom fashion weeku v Paríži.

Foto: hashtaglegend.com, Instagram

Tags:

Category: HOMEPAGE, OSOBNOSTI

Comments are closed.