Domáca minitováreň na antioxidanty

| február 26, 2018

Keď príde reč na neinvazívne metódy mladnutia, existuje jedno slovo, ktoré sa v posledných rokoch stalo doslova modlou všetkých produktov, určených nielen na starostlivosť o pokožku, ale aj na ochranu zdravia ako takého. Tým magickým výrazom sú antioxidanty – teda látky, ktoré dokážu pôsobiť proti škodlivým účinkom oxidačných procesov v organizme a zároveň znižujú riziko vzniku nádorových ochorení.

Ich prínos nie je len účinnou marketingovou floskulou, ktorú si osvojili kozmetické spoločnosti. Postupné objavovanie ich účinkov a spôsobov ich využitia v boji proti stranutiu radikálne mení moderné trendy v beauty branži. Jeden z tých najúčinnejších sa však – paradoxne – ešte donedávna radil k značne podceňovaným a prehliadaným. Reč je o molekulách vodíka H2, rozpustených vo vode.

Viacero nedávno realizovaných vedeckých štúdií potvrdilo, že H2 patrí k najsilnejším známym antioxidantom vôbec. Pripisuje sa mu okrem iného schopnosť spomaliť proces starnutia buniek, podpora cievneho systému, taktiež slúži ako zdroj energie, čistí telo aj kožu a podporuje prirodzenú obranyschopnosť organizmu.

Ako ho ale získať? Skvelým zdrojom H2 je voda – nie však obyčajná, hoci práve ona je nevyhnutným základom jeho získania. Japonským vedcom sa totiž podarilo vyvinúť špeciálnu fľašu, ktorá dokáže čistú pitnú vodu obohatiť o voľné molekuly vodíka. Tie pohár tejto životodárnej tekutiny premenia doslova na antioxidantovú bombu, pričom o tento proces sa stará vo fľaši zabudovaný generátor. Stačí fľašku nabiť USB káblom, naplniť vodou z vodovodu a nechať zázračný prístroj pôsobiť 6 minút. 

Je to príliš jednoduché na to, aby to mohla byť pravda? Okrem priaznivých účinkov na zdravie ako také má molekulárny vodík aj niekoľko ďalších skrášľovacích benefitov. Pravidelné pitie vody obohatenej vodíkom sa začne pozitívne prejavovať na pleti už po 2 týždňoch.

Viditeľná začne byť výraznejšia hydratácia (a vďaka nej automaticky jemnejšia pokožka), väčšia odolnosť voči zápalom a experti sľubujú aj postupné vyhladzovanie jemných vrások. Inými slovami – táto moderná metóda predstavuje z beauty hľadiska solídnu alternatívu ku klasickým kozmetickým pomocníkom v podobe krémov či omladzujúcich sér. 

S radikálnejšími riešeniami – napríklad v podobe kolagénových injekcií či ďalších ambulantných beauty zákrokov – sa síce porovnávať nemôže, no ak hľadáte neinvazívnu metódu boja proti celkovému starnutiu, ktorý v sebe spája výhody krásnej pleti a posilneného zdravia, táto prenosná minitováreň na antioxidanty stojí za vyskúšanie.

Foto: omenkaonline.com, well-beingsecrets.com, Instagram – Flaska

Tags:

Category: HOMEPAGE, ZDRAVIE a FIT

Comments are closed.