Zdravé energizujúce palacinky

| február 7, 2018

Nebudeme si klamať – palacinky nie sú práve pokrmom, ktorý by si väčšina populácie asociovala so zdravou stravou. Môže tento dezert však byť delikátny a z nutričného hľadiska neškodný zároveň? Tento unikátny recept vás presvedčí, že áno.

Jeho autorkou je totiž slávna kuchárka Angèle Ferreux, zakladateľka reštaurácie La Guingette d’Angèle v Paríži, ktorá je vychýrená svojimi zdravými a lahodnými chuťovkami a ktorá má najvyššiu vyťaženosť vždy počas parížskeho fashion weeku – nedajú na ňu totiž dopustiť tie najväčšie módne ikony súčasnosti. 

Tento vegánsky a bezlepkový recept spája v sebe dve úžasné veci – vynikajúco chutí a zároveň nezaťaží vaše trávenie. Mandle dávajú veľa dobrých omega mastných kyselín, pohánka je super energizujúca a mandľové mlieko je bohaté na vápnik. Najlepšie na palacinkách je, že sú skutočne ľahké a ľahko stráviteľné vďaka skorocelu vajcovitému, čo je dôležitá bylinka, používaná v mnohých detoxikačných kúrach.

Ingrediencie na 12 palaciniek:

130 g pohánkovej múky

130 g ryžovej múky

130 g mletých mandlí

2 polievkové lyžice skorocelu indického (vajcovitého)

800 ml ryžového, sójového alebo mandľového mlieka

2 štipky soli

2 lyžice mandľového masla

200 ml rastlinného oleja

Postup prípravy:

V miske zmiešajte múky, mleté mandle, skorocel a soľ. Uprostred zmesi vytvorte prázdny priestor a pridajte doň mandľové maslo a rastlinný olej. Pomaly nalejte rastlinné mlieko a zmes dobre premiešajte. Palacinkové cesto by sa malo celkom vyhladiť. Ak je cesto príliš hrubé, môžete ho rozdrobiť trochou rastlinného mlieka. Zahrejte lyžicu oleja v panvici na vysokej teplote. Potom do panvice nalejte primerané množstvo cesta a otočte tak, aby sa rovnomerne rozlialo. Keď sa na povrchu objavia malé bubliny, otočte palacinku špachtľou a znížte teplotu na stredný stupeň. Postupujte rovnakou metódou aj pri ostatných palacinkách. Hotové môžete naplniť ovocím, šľahačkou či čokoládovým krémom podľa ľubovôle. Dobrú chuť!

Foto: vogue.fr

Tags:

Category: GOURMET, HOMEPAGE

Comments are closed.