Couture v uliciach

| február 10, 2018

Už tradične prvým zásadným dátumom každého módneho roka je týždeň módy haute couture v Paríži, konajúci sa pravidelne na prelome januára a februára. Nenechajte sa však zmýliť – napriek exkluzivite toho, čo dizajnérsky svet v jeho priebehu naservíruje na mólach, si značne veľký koláč pozornosti ukrajuje aj ulica. Alebo inak povedané – streetstyle. 

A práve to je to, po čom globálne fashion publikum, neustále dychtiace po nových stylingových nápadoch od svojich módnych obľúbencov, túži najväčšmi. Zimná sezóna je totiž po tejto stránke pomerne nevďačná a módne kalendáre okolo Vianoc z pochopiteľných dôvodov zívajú prázdnotou. Prvá nádielka streetstylovej inšpirácie, ktorá sa pravidelne spája s jarno-letnými prezentáciami couture línií, je veľmi vítaným spestrením. Pozreli sme sa preto opäť do ulíc Paríža očami fotografických majstrov streetstylovej vizualizácie.

Zábery, ktoré sa urodili, opäť zachytávajú tie mimoriadne odvážne stylingové kombinácie a predovšetkým neopakovateľnú atmosféru výnimočných udalostí, akými fashion weeky bezpochyby sú. Nenechajte sa zmiasť – couture sa už dávno neodohráva výhradne na pár mólach niekoľkých značkových ateliérov a v uzavretej spoločnosti. Pouličná stránka týchto výnimočných prehliadok má toho veľa čo ponúknuť a tu sú dôkazy…

Foto: Tyler Joe /elle.com

Tags:

Category: HOMEPAGE, VYCHYTÁVKY

Comments are closed.