Preč s jarnou únavou!

| marec 31, 2018

Jarná únava nie je len psychosomatický mýtus, ale prirodzenou reakciou organizmu, ktorý je po zime vyčerpaný a oslabený. Počas zimných mesiacov na nás totiž vplýva množstvo nepriaznivých faktorov, ktoré nás okrádajú o energiu, oslabujú obranyschopnosť a spôsobujú celkové vyčerpanie – a to nielen po fyzickej, ale najmä po psychickej stránke. Ak však viete, ako proti jarnej únave bojovať, môžete sa jej rýchlo zbaviť. Vyskúšajte tieto 4 jednoduché, avšak overené a účinné tipy.

Detox

Detox naštartuje váš metabolizmus, zbaví vás toxínov, ktoré sa počas zimy vo vašom tele nahromadili. Cez zimné sviatky si predsa každý dopraje viac nezdravých jedál, očista (nielen) metabolizmu je preto namieste. Pozor, detox si netreba zamieňať s diétami – jeho úlohou je odstrániť z tela škodliviny a toxíny. Nie je nutné sa týrať drastickými očistnými kúrami, ktoré môžu telu viac poškodiť, ako pomôcť. Základné pravidlo detoxikácie znie: mala by trvať aspoň 2 týždne a nejde ani tak o to, čo si počas nej doprajete, ako o to, čo obmedzíte.

Dostatok spánku

Spánok je alfou a omegou správne nastavenej životosprávy. Jeho dostatok by ste si mali dopriať ak už nie počas pracovného týždňa, tak aspoň cez víkend. V rámci možností dokáže výborne dobiť baterky aj poobedná spánková polhodinka, ktorá vás zaručene postaví na nohy.

Pitný režim

I nedostatok tekutín môže spôsobovať únavu, preto dodržiavajte pitný režim. Ideálne je pitie v menších dávkach po celý deň. Najvhodnejšie sú voda, bylinkové čaje a riedené ovocné šťavy. Existuje pomerne všeobecne aplikovateľný vzorec, ktorý vám môže pomôcť – na každých 15 kilogramov vašej hmotnosti treba vypiť 0,5 litra vody.

Wellness

Wellness je skvelý na obnovu fyzických i psychických síl, preto ho pokojne môžeme označiť za vhodného a účinného bojovníka proti akejkoľvek únave. Ponúka veľa možností ako zresetovať organizmus a naštartovať ho pre ďalšie fungovanie.

Krátky pobyt vo wellness zariadení, ktoré ponúka i spa služby, dokáže spraviť doslova divy. Termálna, liečivá voda, rôzne hydroterapie či plávanie vášmu telu len prospejú. Určite využite i masáže a sauny, ktoré sú vhodné pre očistu a regeneráciu tela. Saunovanie zase zbaví telo nahromadených škodlivín, odbúra stres a posilní imunitu.

Foto: Instagram

Tags:

Category: HOMEPAGE, ZDRAVIE a FIT

Comments are closed.