Šatník ikonickej Francy Sozzani ide do predaja

| január 27, 2019

Vplyv a štýl niekdajšej šéfredaktorky talianskeho Vogue žije naďalej aj dva roky po jej smrti.

Franca Sozzani.

Obdivovateľky zosnulej šéfredaktorky Francy Sozzani majú dôvod zbystriť pozornosť. Magazín WWD priniesol pred pár dňami informáciu, že jednotlivé kúsky objemného šatníka ikonickej Talianky pôjdu do predaja. Ten sprostredkuje internetová platforma Yoox.

V konečnom dôsledku pôjde presne o 397 kúskov oblečenia z ready-to-wear i haute couture línií viac či menej známych dizajnérov i módnych domov, a 190 ďalších doplnkov. A keďže Sozzani bola za svojho života známa ako jedna z najštýlovejších žien módneho sveta, netreba pochybovať o tom, že pôjde o nefalšované skvosty.

Aby toho nebolo málo, celá táto aktivita, iniciovaná rodinou zosnulej šéfredaktorky, sa koná pre dobrú vec. Výnos z predaja sa použije na financovanie nadácie pri Harvard Medical School, ktorú založil na počesť svojej matky Francesco Carrozzini, syn Francy Sozzani.

Franca Sozzani so synom Francescom.

Pôjde tak už o druhú poctu, ktorú svojej matke pred celým svetom zloží. Tou prvou bol film Franca: Chaos and Creation, ktorý mladý režisér a fotograf odpremiéroval na festivale v Benátkach. Taktiež sa Francesco nechal počuť, že pracuje na rovnomennej knižnej biografii svojej slávnej mamy.

Módny výber, nosený talianskou módnou ikonou, bude rozdelený do piatich kategórií, z ktorých každá reprezentuje určité obdobie štýlu a kariéry niekdajšej majiteľky: The Eclectic, The Black Tale, The Londoner, The Unconventional a The Dream Dimension. Kúsky bude možné zakúpiť cez internet od 11. februára.

Foto: architecturaldigest.com, nssmag.com

Tags:

Category: HOMEPAGE, VYCHYTÁVKY

Comments are closed.