WOMAN tipy na výlet: Valentínska romantika

| január 30, 2019

Polovica februára každoročne patrí romantike pri príležitosti valentínskeho sviatku. Na deň zaľúbených sa však nemusíte navzájom obdarovať iba materiálnou klasikou. Čo tak romantický výlet na niektoré z vychytených miest, ktoré skutočne stoja zato? Vybrali sme 5 destinácií, ktoré stoja tento rok za návštevu práve pri tejto príležitosti.

Reykjavík

Rozprávková krajina Islandu ešte nikdy nesklamala. Teplé gejzíry a skvostná neporušená príroda tohto ostrova zahrejú pri srdci každý zamilovaný pár. Okrem prírody však záujme aj samotný Reykjavík. Hlavné mesto Islandu patrí medzi tie najkrajšie v celej Európe a nestratil by sa určite ani v globálnom porovnaní. Celý pobyt by ste navyše mohli vyšperkovať ubytovaním v hoteli Kvosin Downtown, ktorý okrem nádhernej lokality a neprekonateľných raňajok ponúka luxusné apartmánové izby, kde sa budete cítiť ako skutočný kráľovský pár.

V meste, samozrejme, nájdete aj mnoho reštaurácií, ktoré vám vedia ponúknuť miestne špeciality. Spomenieme napríklad Fiskfélagid – Fish Company, alebo Gallery Fiskur. Nájdete však aj lacnejšie alternatívy a nechýba ani talianska kuchyňa.

Reykjavík, Island.

Bergen

Na severe ešte chvíľu ostaneme. Nórsky svet prináša nádhernú scenériu v podaní jedinečných fjordov. Práve Bergen sa dá považovať za akúsi vstupnú bránu do tejto oblasti, keďže tu kotví aj loď Costa Favolosa, ktorá vás fjordami s radosťou prevedie. Nórske mesto si však napriek cestovnému ruchu udržiava atmosféru pokojného malého mestečka, ktoré vás pri prechádzke jeho historickými alejami doslova núti nasávať pocit bezstarostnosti a pokoja.

Samozrejme, ani v tomto meste nechýbajú luxusné hotely. Päťhviezdičkový Hotel Norge by Scandic, či štvorhviezdičkové Clarion Hotel Bergen Airport, alebo Clarion Hotel Admiral, si vás podmania svojím luxusom. Zo špičkových reštaurácií, kam by ste si mohli zájsť na romantickú večeru je najvychytenejším podnikom Cornelius. Ak chcete ochutnať miestne špeciality a to najmä plody mora, môže zavítať aj do Bryggeloftet and Stuene.

Bergen, Nórsko.

Budapešť

Neradi dlho a ďaleko cestujete? Potom je tu pre vás metropola našich južných susedov. Budapešť je nádherným mestom s historickým nádychom, ktoré je navyše pre našinca prístupné nie len svojou vzdialenosťou, ale aj cenovou dostupnosťou. Pokiaľ ide o ubytovanie, nájdete tu naozaj skvostné hotely(veľmi dobré hodnotenia má v tomto smere napríklad Prestige Hotel Budapest).

Ak si nepotrpíte na drahé jedlo, príjemne vás prekvapí Restaurante Fuego. V tomto prípade však určite neplatí, že lacnejšie je menej kvalitnejšie. V Budapešti však nie je núdza ani o špičové podniky ako Babel Budapest a Tigris Restaurant.

Budapešť, Maďarsko.

Madeira

Ak máte vo vašom vzťahu radi pestrosť, živé farby a kreativitu, Madeira bude pre vás tým správnym miestom pre oslavu sv. Valentína. Portugalský ostrov je plný pestrosti aj vďaka skvelému trhu s kvetmi a ovocím, ktorý dopĺňa sviežosť Atlantiku. Obrovskou výhodou je taktiež aj jej zemepisná šírka. Nachádza sa totiž v blízkosti Afriky, a tak tam teplota nezvykne klesnúť na menej ako 18 stupňov ani v tom najchladnejšom čase.

V meste Funchal sa navyše dá ubytovať skutočne lacno a najmä blízko centra. Svoje gurmánske chúťky zasa utíšite v Taberna Madeira, kde si skvele pochutnáte na tradičnej miestnej domácej kuchyni, alebo v špičkovej reštaurácií Restaurante Goya.

Madeira, Portugalsko.

Florencia

Taliansko môžeme v tomto smere označiť už za akýsi gýč. Avšak pozor, pokiaľ ide o romantický valentínsky víkend, nemusíme bezpodmienečne navštíviť Benátky, alebo Rím. Mesto Florencia prináša neuveriteľný renesančný nádych a pokiaľ milujete diela Michelangela a umelecké odkazy na humanizmus, bude pre vás tým pravým orechovým.

Veľkou výhodou Valentína je aj to, že mesto je v tomto období menej preplnené. Skôr si tak viete prispôsobiť ubytovanie podľa svojich predstáv. Ak si však chcete užiť kráľovské ubytovanie, je tu pre vás napríklad 5-hviezdičkový hotel Four Seasons Hotel Firenze, ktorý prináša skutočný luxus. Florencia síce nárastom turizmu utrpela na kvalite jedla, no v okolí Santa Croce a Santo Spirito je stále viacero podnikov, kde sa dá najesť tak, ako sa na Taliansko naozaj patrí.

Florencia, Taliansko.

 

Foto: Instagram

Tags:

Category: CESTY, HOMEPAGE

Comments are closed.