Módna kolaborácia roka: Karl Lagerfeld x Carine Roitfeld

| február 2, 2019

Karl Lagerfeld je nekorunovaným kráľom spoluprác – začalo to v roku 2004 dovtedy bezprecedentným spojením s reťazcom H&M, ktorým započala tradícia dizajnérskych kolaborácii švédskeho výrobcu fast fashion – pričom odvtedy svoje meno úspešne spojil s desiatkami ďalších subjektov. V sezóne jeseň/zima 2019 bude spolupracovať s ikonickou šéfredaktorkou a stylistkou známou svojimi puzdrovými sukňami, priliehavými svetríkmi a vysokými opätkami, a zároveň jeho blízkou priateľkou, Carine Roitfeld. Informáciu priniesol včera ako prvý magazín WWD.

Carine Roitfeld s Karlom Lagerfeldom.

“Karl je jeden z najmúdrejších, najvynaliezavejších a najinovatívnejších ľudí, akých poznám. Naša spolupráca je vždy potešením, je zakaždým inšpiratívna a vzrušujúca. Napriek tomu a všetkým tým spoločným rokom, ma stále volá Madame Roitfeld,” povedala Carine, bývalá šéfredaktorka magazínu Vogue.

Dvojica blízkych priateľov má za sebou niekoľko fashion projektov, napísali spolu aj knihu The Little Black Jacket. Obrovskou udalosťou bol aj už spomínaný pilotný projekt Karla s módnym konglomerátom H&M, na ktorom spolupracoval s Carine. Táto informácia však v tom čase nebola zverejnená. Šlo o skutočne inovatívny počin, ktorý mal trvalý dopad na módny priemysel a spôsob, ako značky medzi sebou kooperujú.

Prvá časť partnerstva sa začne v septembri 2019 spustením projektu s názvom THE EDIT BY CARINE ROITFELD, ktorý zahŕňa výber obľúbených kúskov z Karlovej jesennej kolekcie. Zameria sa na sofistikovaný štýl a univerzálne kúsky pre dokonalý mix-and-match efekt. Najviac však fanúšikov – pochopiteľne – zaujíma otázka, čo bude ďalšou fázou a či sa dočkáme aj špeciálnej spoločnej kolekcie dvoch žijúcich legiend módneho priemyslu. Informácie o pokračovaní kooperácie budú postupne zverejnené v priebehu nasledujúcich mesiacov. Jedno je ale isté – milovníčky a milovníci dizajnérskych kúskov a špeciálne dvoch ikon francúzskej módy sa majú na čo tešiť…

Foto: wwd.com, Vermont

Tags:

Category: HOMEPAGE, VYCHYTÁVKY

Comments are closed.