Kráľovná jarných odtieňov

| marec 29, 2019

Príchod jarného obdobia priam láka k zahodeniu zimných pokrývok hlavy. Po chladných mesiacoch však prichádza čas na imidžovú zmenu, a práve farba vlasov je prvým kandidátom, ktorý sa ponúka snáď automaticky. Bez zbytočného naťahovania – toto je pätica vlasových odtieňov, ktoré budú vládnuť tohtoročnej jarnej sezóne.

Máte rešpekt pred ružovou? Máte strach, že nebude vyzerať dostatočne dospelo a sofistikovane? Tento odtieň nechá všetkých na pochybách, o akú farbu vlasov ide. Tá totiž bude pre niekoho pôsobiť ako ružová, pre iného červená a ďalšieho hnedá. Takýto odtieň sa však dá odporúčať najmä dámam, ktoré milujú pestrofarebnú extravaganciu, no chcú ju o niečo chladnejšiu. Ide totiž o kombináciu jasnej čerešňovej červenej farby s nádychom spomínanej ružovej.

Ak máte rada tmavšie odtiene, ale radšej sa vyhnete čisto čiernej farbe, táto možnosť bude pre vás ako stvorená. Farba dreva totiž ponúka tmavosť, no skrýva v sebe lesk novej drevenej podlahy. Vaše hnedé pramene s odtieňom bledého jaseňa, javoru, alebo borovicových odtieňov môžu byť dokonalými. Pamätajte, že jar nemusí byť za každú cenu o pestrofarebnosti.

Trend tohtoročnej jari by sa mohol niesť aj v znamení chladnej ružovej v spolupráci s medenými tónmi vašich vlasov. Tento odtieň však nie je vôbec ľahké dosiahnuť, ružové zlato preverí schopnosti každého koloristu. Ako však môžete vidieť, v kombinácii s kučeravými kadermi vyzerá ozaj úchvatne.

Na zahodenie nie je ani tzv. reverse ombré. S touto kombináciou kombináciou budete na očiach, avšak nie až príliš. Ak máte rada pozornosť, jar vám dáva skvelú príležitosť ukázať svoje vlasy v tomto kontrastnom prechode farieb. Nevinná blond farba sa totiž rázom zmení na vyzývavý fialovú, poprípade jej podobný odtieň. Za skúšku to stojí, čo poviete?   

A na záver tu máme opäť niečo pre odvážnejšie. Koralový odtieň so zlatým podtónom bude vyzerať fajn skoro na každej, kto by sa o to pokúsil – koniec koncov, ide o farbu tohto roka. Málokto však nájde potrebnú odvahu vyskúšať túto pomerne vyzývavú farbu, ktorá vznikla prirodzeným vývojom z trendu pomarančových vlasov. Inšpirujete sa v našej galérii?

Foto: Instagram

Tags:

Category: HAIR & MAKEUP, HOMEPAGE

Comments are closed.