Chudnutie netradične – má to ale háčik

| apríl 23, 2019

Aj keď tomu počasie dvakrát nenasvedčuje, leto sa nezadržateľne blíži a práve v týchto mesiacoch je jednou z najpopulárnejších tém chudnutie. V rámci toho si preto prídu s istotou na svoje milovníčky vína. Najnovšie štúdie totiž prišli s informáciou, že pitie vína a chudnutie idú spolu ruka v ruke. Znie to až príliš dobre na to, aby to bola pravda? Nemýlite sa, má to aj veľmi podstatný háčik.

Washington State University uskutočnila v roku 2015 štúdiu, ktorej výsledky preukázali, že víno dokáže naozaj pozitívne prispievať k chudnutiu. Poďme však pekne po poriadku. Autori výskumu spred troch rokov dospeli k záveru, že jeden pohár vína na noc pomáha pri chudnutí.

Treba preto zdôrazniť slovo jeden. Príliš veľa alkoholu má totiž na telo opačné, a teda škodlivé účinky. Aj preto sú lekári pri svojich pacientoch opatrní, pokiaľ ide o takéto odporúčania a každý odborník vám povie, že rozhodne ich nemožno paušalizovať. Fakty však hovoria jasnou rečou: najmä červené víno obsahuje v sebe látku zvanú resveratrol, ktorá pomáha ľahšie páliť tuky.

Na druhej strane treba poznamenať, že uvedenú zlúčeninu obsahujú napríklad aj čučoriedky, hrozno a jahody, ktorú sú prirodzenými zdrojmi resveratrolu, čo potvrdili aj slová profesora Min Du z univerzity, ktorá výskum uskutočnila. Tie budú zaiste rozumnejšou a menej rizikovou voľbou v snahe zhodiť prebytočné kilogramy.

Na druhej strane, ak vás z času na čas prepadne túžba siahnuť po poháriku vína, v prípade jeho červenej varianty tak môžete spraviť bez výčitiek svedomia. Je však dobré mať na pamäti, že základom celého procesu je predovšetkým správne nastavený jedálniček skombinovaný s dostatkom pohybu.

Foto: harpersbazaar.com

Tags:

Category: HOMEPAGE, ZDRAVIE a FIT

Comments are closed.