6x ako na plážový mejkap

| júl 6, 2019

Zahoďte predsudky. Všetky instagramové beauty guru sa zhodnú v jednom – mejkap je formou sebavyjadrenia a máte úplnú slobodu nosiť ho podľa vlastného želania. Platí to aj o výsostne letných miestach, ako je napríklad pláž. Pri vode a na slnku je však dobré vyhnúť chybám, ktorými by ste si mohli nanajvýš zarobiť na problémy. Nasledovných 6 rád odborníkov na krásu vám pomôže pripraviť dokonalé líčenie aj v prípade, že sa chystáte na pláž.

Nikdy nevynechajte opaľovací krém

Najdôležitejšie pravidlo. Žiadny výrobok nenahradí opaľovací krém, pretože na pláži ste vystavená priamo slnečnému žiareniu. Vždy preto noste pod vrstvou mejkapu aj opaľovací krém a to aj v prípade, že váš mejkap už sám o sebe obsahuje ochranný faktor. Majte totiž na pamäti, že 90 % starnutia pochádza práve zo slnka a preto by ste nemali nič podceniť. Dobrou radou je voliť krémy s minerálnym a nie chemickým zložením.

Prášky stranou

Vaša pokožka sa na pláži prehrieva. To znamená, že póry sa otvoria a vy sa pravdepodobne potíte. Mejkap vo forme prášku by ich preto mohol upchať a preniknúť až do krvného riečiska. Voľte preto na pláž radšej gélové, krémové výrobky, alebo tie na báze tekutín. Navyše ich môžete opakovane nanášať bez toho, aby sa mejkap začal zhusťovať ako je tomu pri prášku.

Vodotesné produkty

Keď sa ocitnete na pláži, je tu solídny predpoklad, že sa chystáte aj do vody. Preto by ste nemali opustiť domov bez toho, aby ste si so sebou vzali nepremokavú ceruzku alebo gél. Ak takú nemáte, radšej úplne vynechajte riasenku, bude to vyzerať lepšie.

Balzam namiesto lesku

Možno to nechcete počuť, ale lesk na pery nechajte radšej doma. Pláž, piesok a vlny by ho totiž na vašich perách zmenili na jeden veľký lepkavý neporiadok. Namiesto toho skúste tónový balzam s odtieňom. Pokožka pier je však rovnako veľmi citlivá a preto by mal obsahovať aj látky proti UV žiareniu.

Pri opätovnom použití neroztierajte

Keď na vašu pokožku páli slnko, musíte pri úprave líčenia voliť strategický prístup. To je ďalší dôvod, prečo radšej siahnuť po krémových, balzamových alebo tekutých produktoch. Ľahšie totiž dotvoríte textúru aj prstami. Vyhnite sa preto silnému treniu a pri opätovnom nanášaní na chýbajúce miesta mejkap len jemne zahlaďte.

Toner

Aby vás mejkap ostal v stopercentnom stave, používajte na pláži rehydratačný vitamínový toner. Použite ho pred príchodom k vode, ale robte to aj počas celého dňa, aby vaša pokožka bola hydratovaná a vyzerala sviežo.

Foto: marieclaire.com

Tags:

Category: HAIR & MAKEUP, HOMEPAGE

Comments are closed.