Hudobné superhviezdy za rohom

| júl 7, 2019

Jeden z najväčších festivalov v celej Európe sa tento rok bude konať od 7. do 13. augusta a tradične opäť prinesie fantastické hudobné obsadenie. My si aspoň čiastočne predstavíme najznámejších headlinerov, ktorý na veľkolepom ostrovnom festivale tento rok vystúpia.

Ed Sheeran

28 – ročného popového speváka netreba nikomu predstavovať. Sympatický a skromný chlapík už zožal na poli hudby množstvo ocenení a zbúral viacero hudobných rebríčkov. Trikrát sa mu podarilo vypredať štadión vo Wembley. V minulom roku si na jeho koncerty kúpilo vstupenky neuveriteľných 4 860 482 ľudí a jeho vystúpenia mu dohromady vyniesli 432 miliónov dolárov. Áno, aj tento hudobný fenomén príde potešiť publikum na tohtoročnom Szigete.

Martin Garrix

Príležitosť poriadne odpáliť svoj set dostane aj mladá hviezda elektronickej hudby. Podobne ako spomínaný Ed Sheeran sa aj mladému Holanďanovi dostáva veľké množstvo uznania a žne úspech za úspechom. Svojim fanúšikom okrem priamej zábavy často sprostredkuje aj to, ako sa taký hudobný set tvorí. Aj to je jedna z vecí, ktorá ho odlišuje od ostatných a pridáva mu na popularite, čo mu prinieslo množstvo hudobných ocenení.

Foo Fighters

Na svoje si príde aj rockové publikum. K našim južným susedom totiž tento rok zavíta aj známa americká kapela, o ktorej možno bez preháňania povedať, že dosiahla status kultu. Tomuto zoskupeniu sa podarilo viackrát získať z ich albumami aj prestížne ocenenie Grammy pre najlepší rockový album roka.

6LACK

Dopriate bude aj milovníkom rapu. Amerického rapera a jeho melancholický rap preslávil napríklad jeho hit z roku 2016 Prblms. Svoje albumy tvoril dokonca v spolupráci s hviezdami svetového formátu ako Khalid, J. Cole, Future a Timbaland. Na „ostrove slobody“ vystúpi 9. augusta. 

Macklemore

Viacnásobný držiteľ Grammy odštartoval svoj rast známym letným hitom Thrift Shop, keď búral hitparády v roku 2012. Ten natočil za pomoci Ryana Lewisa, s ktorým už raz spoločne vystúpil aj na Szigete. V tomto roku ho však Lewis doprevádzať nebude. Napriek tomu sa máme načo tešiť. Uplatnil sa aj ako sólista, keď sa po celom svete preslávil svojím druhým sólovým albumom Gemini z roku 2017.

Michael Kiwanuka

Viacnásobný víťaz MTW Europe Music Awards, BBC Music Awards, Mercury Prize a Brit Awards. Áno, aj tento anglický spevák a skladateľ sa predstaví na tomto veľkolepom festivale. Vo svojej minulosti robil predskokana na turné speváčky Adele. Potom však prišiel jeho debutový album, ktorým sa stal úspešný po celej Európe a získal si srdcia mnohých fanúšikov, ktorí nebudú váhať za ním pricestovať aj do Maďarska.

Foto: Instagram

Tags:

Category: HOMEPAGE, OSOBNOSTI

Comments are closed.