Dve tváre nočnej Bratislavy

| august 30, 2019

Výzvu nafotiť nočnú tvár Bratislavy prijali dvaja slovenskí majstri objektívu: Lukáš Kimlička a Eduard Genserek. Netradičný projekt preveril nielen ich kreatívne oko, ale aj schopnosti top fotomobilu Huawei P30 Pro. Práve ním totiž nasnímané zábery vznikli.

Dvaja majstri záberu

Lukáša Kimličku módnym fanúšikom zaiste netreba predstavovať. Niekdajší módny návrhár zavesil šijací stroj (aspoň dočasne) na klinec a jeho pracovným nástrojom sa stal objektív zrkadlovky. Spolupracuje s viacerými prestížnymi magazínmi a pred jeho fotoaparátom už stálo veľké množstvo slávnych osobností.

Eduard Genserek je držiteľom viacerých prestížnych fotografických ocenení. Minulý rok obsadil prvé miesto v súťaži Slovak Press Photo v kategórii Príroda a životné prostredie. Má za sebou aj úspechy na medzinárodnom poli, prevažne za dokumentárnu a reportážnu fotografiu.

Lukáš Kimlička a Dara Rolins.

Ozajstná výzva

Obaja menovaní sú majstrami svojho oboru, napriek tomu sa každý z nich pozerá na svet – a objekty fotenia – úplne inak. S týmto vedomím sme oboch postavili pred výzvu: nafotiť nočnú tvár hlavného mesta. Kritérium bolo iba jedno: nechať zrkadlovky doma a fotiť jedným z najlepších fotomobilov sveta – Huawei P30 Pro.

Eduard sa na nočnú Bratislavu pozrel svojim čiernobielym fotografickým okom a dokumentárno-reportážnym rukopisom. Naproti tomu, Lukáš neostal nič dlžný svojej povesti majstra ateliérovej kreativity: do exteriéru sa vybral aj s modelkami a dal tak vzniknúť skvostom, z ktorých dýcha extravagantná krása.

Ako vyzerá nočná Bratislava objektívom dvoch foto profesionálov, pričom každý z nich sa na ňu pozrel svojím špecifickým pohľadom? Pozrite si výsledky vo fotogalérii pod článkom.

Nočná Bratislava očami Lukáša Kimličku:

Nočná Bratislava objektívom Eduarda Gensereka:

Foto: Lukáš Kimlička a Eduard Genserek pre Huawei

Tags:

Category: HOMEPAGE, OSOBNOSTI

Comments are closed.