Zamilovaný list Tarantina pre Sharon Tate

| august 27, 2019

Dlho očakávaná filmová novinka režiséra Quentina Tarantina Vtedy v Hollywoode bola už pred svojou premiérou považovaná  za jeden z najlepších filmov roka. Tarantino patrí medzi najzručnejších režisérov a scenáristov súčasnej kinematografie a nie je preto žiadnym prekvapením, že jeho film spôsobil doslova ošiaľ nielen medzi fanúšikmi, ale aj kritikmi. Prečo má rozhodne zmysel jeho v poradí deviaty film vidieť?

Scenár

Leonardo DiCaprio sa pred začiatkom natáčania nechal počuť, že film má “najlepší scenár, aký sa mu kedy dostal do rúk.” Nikoho preto neprekvapilo, že Tarantinovi sa podarilo vymyslieť situácie a scény, kde sa skvele prelína fikcia so skutočnosťou. Všetko to dopĺňajú početné dialógy a množstvo skvelých, možno aj budúcich kultových hlášok.

Herecké obsadenie

Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Emile Hirsch, Margor Robbie, Dakota Fanning, Margaret Qualley, Al Pacino a ďalší. Jednoducho geniálne herecké obsadenie, ktoré nemohlo skončiť inak ako aj úžasnými výkonmi týchto hviezdnych hercov. Najmä Brad Pitt a Leonardo DiCaprio potvrdili svoju povesť a podávajú výkony snáď za hranicou svojich excelentných talentových možností.

Pocta Sharon Tate

Približne pred 50 rokmi sa svet stal svedkom brutálnej vraždy tehotnej herečky Sharon Tate, ktorú spáchali členovia Mansonovej skupiny. O tejto udalosti bolo napísaných veľa kníh, no najnovšie o tom hovorí práve tento film. Sharon Tate je v ňom hlavným ženským charakterom, stvárňuje ju hviezdna Margot Robbie, ktorá si s DiCapriom zahrala napríklad v snímku Vlk z Wall street. Tá dokonca dostala k dispozícií jej šaty (tie však nemohli byť použité na natáčanie z dôvodu, že by ho kvôli dlhovekosti nevydržali). Mohla sa vďaka nim však lepšie vžiť do svojej roly.

Návrat šesťdesiatok

Film si dá skutočne záležať aj na kostýmoch hercov a zostavený tím mal za úlohu prezerať archívy, aby sa čo najviac autenticky stvárnila daná doba. Kostýmy boli preto vyberané s maximálnou pozornosťou a detailnosťou a to aj v spolupráci s rôznymi predajcami historických odevov. Veľká časť bola dokonca zakúpená ako originálne kúsky z doby, ktorej sa film venuje.

Dobová atmosféra

Okrem spomínaných kostýmov dotvára dobovú atmosféru aj vykreslenie vtedajších pomerov v Hollywoode. Známosti na správnych miestach a budovanie dobrého mena a povesti. Tieto prvky nesmú chýbať ani tu. Preskúmate aj rôzne kiná, haciendy, dostanete sa na prominentnú párty v Playboy Mansion a okrem toho budete mať možnosť nahliadnuť do zákulisia točenia filmov, čo vás absolútne vtiahne do tejto doby.

Soundtrack

Do víru vtedajšieho diania vtiahne aj skvelá dobová hudba. Hlavná postava si totiž počas svojej jazdy autom púšťa pútavé soundtracky. Celkovo ich je vo filme asi 60. Z rádia však zaznejú aj rôzne upútavky a reklamy. U Tarantina ešte viac, ako u iných režisérov platí, že nejde len o to, akí herci a ako hrajú, ale aj o to, v ktorom momente zahrá song, ktorý navodí správnu atmosféru. Soundtrack k tomuto filmu je sám o sebe majstrovským dielom, vzdávajúcim hold zlatému veku Hollywoodu.

Foto: Instagram

Tags:

Category: HOMEPAGE, VYCHYTÁVKY

Comments are closed.