Ako sušiť bielizeň

| február 26, 2020

V zimných mesiacoch nemáme veľa možností, ako vysušiť vypratú bielizeň. Ak sa aj váš byt pravidelne mení na sušiareň s rozloženými sušiakmi, zahrávate sa so svojim zdravím.

Od jari až do jesene je to s bielizňou jednoduché. Vyperieme, vyvešiame na balkón a za pár hodín môžeme žehliť. V zime sušíme v byte alebo na radiátoroch, pričom ani jeden spôsob nie je najšťastnejší. Najmä ak medzi jednotlivými kusmi bielizne neprúdi vzduch. Vtedy bielizeň nielenže schne pomalšie a môže zatuchnúť, ale ak je blízko steny, tá od bielizne vlhne a vlhká stena je ideálna živná pôda pre plesne. Ono sa to nezdá, ale bielizeň na sušiaku dokáže zvlhčiť vzduch v miestnosti až o 30 %. Pleseň na stene je sprvu nenápadná, jej spóry sa však uvoľňujú a šíria vzduchom po celom byte. Ako prví na ne začnú reagovať alergici a astmatici, čo sa prejaví zhoršeným dýchaním a neskôr kašľom. Pri väčšej koncentrácii spór alebo ich dlhodobom výskyte začnú na ne reagovať aj zdraví ľudia.

Prevencia lepšia ako sanácia

Zbaviť sa plesne je beh na dlhé trate. Aj tu platí, že prevencia je oveľa účinnejšia, než sanácia. Zvlášť keď plesne ohrozujú zdravie vás a vašich blízkych. Najrýchlejším riešením je zavesiť bielizeň tak, aby okolo nej prúdil dostatok vzduchu. To však pri väčšej rodine znamená niekoľko sušiakov porozkladaných v izbách, alebo pranie a sušenie prakticky takmer celý týždeň. Efektívnejšie, dlhodobé a najmä zdravé riešenie prinášajú sušičky bielizne.

Nie, nemusíte sa báť, že vám poškodia bielizeň – práve naopak. Moderné sušičky majú špeciálne programy aj na najjemnejšie textílie, chlpaté pulóvriky či páperové bundy. Aj kapacitu majú oveľa vyššiu ako ich staršie sestry. Sušička bielizne Philco PDCI 103 Crown je s kapacitou sušenia 10 kg najúspornejšou sušičkou na trhu.

Kondenzát napojíte priamo na odpad, takže máte o starosť menej. Sušenie riadia senzory, nastavujúce úroveň suchosti bielizne. Na výber máte z 15 programov, v prípade potreby použijete odložený štart alebo časové sušenie. Technológia Anticrease zaručuje, že bielizeň už nebudete musieť žehliť a ak by ste sa predsa len rozhodli, pôjde to oveľa jednoduchšie. Dokonca šetrne vysuší aj vaše obľúbené plátenky! Ani zabudnuté ponožky v sušičke nehrozia, nakoľko bubon má vnútorné osvetlenie. Za svojou sušičkou PDCI 103 Crown si Philco stojí a preto poskytuje na jej invertorový motor 10-ročnú záruku.

Zdroj a foto: PR článok

Category: HOMEPAGE

Comments are closed.