Domáci miláčik v práci

| marec 7, 2020

Aj vám pred odchodom do práce pohľad na vášho maznáčika odkázaného na samotu v prázdnom byte láme srdce? Čo by ste povedali na to, keby ste mali možnosť si svojho miláčika vziať so sebou a tráviť s ním čas aj počas pracovnej doby? Vo firmách po celom svete je to možné.

Okrem vášho dobrého pocitu, že vaše zvieratko momentálne nešarapatí v prázdnom byte, je jeho prítomnosť v kancelárii veľmi priaznivá a plná benefitov. Podľa výskumu univezity v Severnej Karolíne dokážu miláčikovia v práci významne znížiť hladinu stresu, a zároveň pomáhajú extrémne zvyšovať produktivitu. Ich štúdia potvrdila, že zamestnanci, ktorí si so sebou do práce zvieratko, boli omnoho pokojnejší a produktívnejší, než tí, čo sa rozhodli ho nechať doma. Dôvodom je najmä fakt, že pri hladkaní alebo maznaní sa s domácim miláčikom sa v tele vylučuje hormón oxytocín, tiež známy ako hormón lásky a šťastia. Tento hormón spôsobí, že bude vaša myseľ uvoľnenejšia, a vy tak budete mať viac chuť pracovať v plnom nasadení.

Navyše, chlpáč rozvalený pri stole by si určite vyslúžil istú dávku pozornosti aj od vašich ostatných kolegov – milovníkov zvierat. Máločo dokáže spájať ľudí viac, ako roztomilý pohľad chlpatého kamaráta. Často je taktiež výborným prostriedkom, ako prelomiť ľady a začať konverzáciu. Postupne si vám tak pomôže vytvoriť si nové priateľstvá aj v pracovnom prostredí, možno dokonca aj „urobiť očko“ u šéfa – oddaného milovníka ríše zvierat.

Priateľská atmosféra je však len zlomkom z pozitív, ktoré zvieratko v práci má. Počas prestávky vám môže poskytnúť dokonalú príležitosť na prečistenie hlavy na čerstvom vzduchu. Osviežujúca prechádzka po náročnom ráne padne dobre nielen jemu, ale aj vám.

 

Foto: instagram.com

Tags:

Category: HOMEPAGE, KARIÉRA

Comments are closed.