LVMH proti koronavírusu

| marec 20, 2020

Pandémia nového koronavírusu, ktorá sa v posledných dňoch rozšírila raketovou rýchlosťou a je celosvetovou témou číslo jeden, postihla obrovské množstvo ľudí. Najviac však udrela práve v kolískach módy, z ktorých sa vírus rozšíril do celej Európy. Francúzska korporácia LVMH, združujúca niekoľko desiatok luxusných značiek, sa rozhodla v tejto kritickej situácii pomôcť svojej domovskej krajine.

O tom, že sa vec ako antibakteriálny gél momentálne nachádza na najvyšších priečkach dopytu, hádam netreba polemizovať. Zo dňa na deň sú zásoby čoraz menšie, firmy ich nestíhajú vyrábať a počet nakazených stále stúpa. Množstvo ľudí si uvedomuje, aké fatálne následky by na ľudstve mohol vírus COVID-19 zanechať. Aj preto je veľmi dôležité chrániť seba i svojich najbližších. Prevencia je rozhodne jedným z najdôležitejších predpokladov, ako zastaviť tento nebezpečný vírus a zamedziť jeho ďalšiemu šíreniu. 

Vážnosť situácie si uvedomuje aj najväčší luxusný konglomerát LVMH, ktorý sa rozhodol, že od pondelka, 16.marca, dočasne preruší produkciu luxusných parfumov a kozmetických výrobkov niektorých značiek vo svojom portfóliu, a nahradí ich výrobou antibakteriálnych gélov na ruky.

 

Takýmto spôsobom sa snaží  luxusná firma pomôcť krajine v tejto mimoriadnej situácii. Firma to verejnosti oznámila ešte v nedeľu slovami: „Antibakteriálne gély na ruky buu dodávané do francúzskych nemocníc kým to bude potrebné, a úplne zadarmo.“ 

Týmto gestom firma vyzýva k podaniu pomocnej ruky aj ostatné veľké spoločnosti, aby svet čím skôr zvládol prepad tejto desivej pandémie.

Foto: thestreet.com, nypost.com

Tags:

Category: HOMEPAGE, VYCHYTÁVKY

Comments are closed.