OUT OF LINES

| apríl 9, 2020

Na módnej scéne nie je avantgarda či inakosť žiadnou novinkou. Nové trendy a štýly sa k nám z mól pravidelne dostávajú nielen z oblasti módy a inak to nie je ani túto sezónu. Parížsky fashion week ponúka ochutnávku niekoľkých nových trendov očnej linky, na ktoré sa v tomto roku môžeme tešiť. Veď kto povedal, že očná linka musí zákonite rámovať len okraj viečka?

NAROVNO

Biela vodorovná linka v podaní prominentnej modelky Gigi Hadid oslnila Paríž už minulý týždeň. Línia vo vrchnej časti viečka sa na prvý pohľad môže javiť ako jednoduchá a jemná, no v skutočnosti je veľmi elegantná a sofistikovaná. V spolupráci s mejkap artistom Patrickom Ta sa Gigi podarilo novinku predniesť s náramnou dávkou noblesy. Vďaka jej bezchybnej pleti, prirodzene hrubému obočiu a lesklým perám linka na mólach dokonale vynikla. Nový trend sa v ďalších dňoch rozšíril raketovou rýchlosťou a netrvalo dlho, a už zapĺňal instagramové profily takmer každej beauty influencerky. Treba poznamenať, že oproti klasickej čiernej „vlnenej“, je to vydarená obmena.

ELIPSA

Tvar elipsy nie je vo svete očnej linky žiadnou novou fámou, no túto sezónu prichádza s úplne novými spôsobmi, ako dokonale zachytiť pôvodnú koncepciu klasickej čiernej linky, ktorej pôvod siaha až do starovekého Egypta. Kráľovná krásy – Kleopatra sa nechávala pravidelne okrášľovať hrubými čiernymi orámovanými očami, ba dokonca tento trend nachvíľu prepožičala aj mužskej populácii. Táto novinka sa snaží dokázať, že aj staré známe klasiky sa so štipkou moderného dotyku dajú premeniť na čosi úplne nové, eklektické, no najmä zábavné.

OBRYS

Zaujímavé ozvláštnenie klasickej línie sa túto sezónu zapísalo na zoznam absolútnych favoritov nielen medzi influencermi. Svoje áno jednohlasne vyhlásila aj komunita mejkap artistov, ktorá si obrysovú mániu okamžite zamilovala. Obrysová manifestácia uchvátila móla v rôznych prevedeniach, no najviac hrali prím najmä farby jari. A keďže kráľovnou tohtoročnej je práve nesmrteľná zelená, jej výskyt na očných viečkach bol prakticky nevyhnutný. Aj keď sa jej aplikácia môže na prvý pohľad zdať príliš náročná, s trochou tréningu a trpezlivosti ju hravo zvládnete a navyše, je ideálnou voľbou na zakomponovanie do sviežich jarných outfitov.

Ak hľadáte viac trendových nápadov, ako okoreniť typický vzhľad očných liniek, nechajte sa inšpirovať v našej fotogalérii.

 

Foto: elle.com

Tags:

Category: HAIR & MAKEUP, HOMEPAGE

Comments are closed.